کد خبر: ۸۵۷۷۴۳
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴

نماینده مجلس: اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه از مصوبه این کمیسیون برای بیمه اهالی هنر، فرهنگ و رسانه خبر داد.
نماینده مجلس: اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا دشتی اردکانی، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق گفت: در این جلسه کمیسیون تصویب کرد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور حمایت از اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه نسبت به پوشش بیمه‌ تامین اجتماعی اعم از خدمات درمانی و بازنشستگی با رعایت بند (ش) ماده ۲۹ این قانون اقدام کند.

وی در توضیح مصوبه دیگر کمیسیون گفت: کمیسیون در راستای اهداف عملکردی ارتقای فرهنگ عمومی و رسانه تصوییب کرد که تا پایان برنامه هفتم سالانه ۲۰ فیلم فاخر تولید شدت و رشد ۲۵ درصدی موسسات فرهنگی و هنری محقق شود.

دشتی اردکانی تکالیفی همچون رشد ۷ درصدی هنرجویان هنرستان‌ها در هر سال، رشد ۲۵ درصدی هنرجویان حوزه پویانمایی، ساخت حداقل ۷۳۰۰ ساعت تولید پویانمایی ویژه کودکان و نوجوانان، رشد ۶۰ درصدی تولید بازی‌های رایانه‌ای ویژه کودک و نوجوان، تربیت حداقل ۲۰ هزار مربی سواد فضای مجازی و شکل‌گیری ۱۰ هزار مسجد پایگاه قرآنی را از دیگر مصوبات کمیسیون برشمرد و گفت که با تصویب کمیسیون مقرر شد با ایجاد ۱۲۰۰ مدرسه رسمی حفظ قرآن دولتی و غیر دولتی، تعداد حافظان قرآن ۱ تا ۳۰ جزء حداقل به ۱۰ میلیون نفر برسد.

وی ادامه داد: همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مجموعه فرهنگی مکلف شدند تا در طول سال اول برنامه اصلاح رویه‌ها، رویکردها، روش‌ها، ماموریت‌ها، ساختارها، وظایف و تشکیلات دستگاه فرهنگی را در دستور کار خود قرار دهد و دولت تا پایان سال اول برنامه هفتم، این تغییرات را در نهادهای ذی‌ربط به تصویب برساند.

دشتی اردکانی گفت که با تصویب کمیسیون، فعالیت‌های مرکز توسعه فرهنگی و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در وزارت ارشاد و در یک سازمان تجمیع می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: کمیسیون تصویب کرد که هزینه انشعاب و مصرف مجموعه‌های فرهنگی اعم از هنری، تئاتر و فیلم بر اساس نرخ تعرفه فرهنگی باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین