کد خبر: ۸۵۸۰۲۸
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹

کشته شدن حورا سادات، یوتیوبر زن در کابل

پلیس طالبان در کابل کشته شدن حورا سادات، یوتیوبر در کابل را تایید کرد.
کشته شدن حورا سادات، یوتیوبر زن در کابل
آفتاب‌‌نیوز :

خالد زدران، سخنگوی پلیس طالبان در کابل اعلام کرد که نیروهای آن‌ها دو نفر از جمله یک زن را به ظن قتل او دستگیر کرده‌اند.

آقای زدران گفت که حورا سادات سه روز قبل (دوشنبه، ۳۰ اسد/مرداد) در حوزه/منطقه ۱۸ کابل از سوی «افراد ناشناس» به قتل رسید.

اظهاراتی از خانواده حورا سادات درباره قتل او نیز تاکنون منتشر نشده است. سخنگوی پلیس طالبان جزئیاتی بیشتری ارائه نکرده ولی افزوده که تحقیقات درباره چگونگی و عاملان قتل او جریان دارد.

زدران در پستی روی ایکس (توییتر سابق) نوشته است: «در کمال تاسف سه روز پیش به‌نام حورا سادات یک دخترخانم یوتیوبر در حوزه ۱۸ کابل به قتل رسیده‌است. پلیس در مرحله نخست بررسی به اتهام این قضیه به شمول یک زن دو تن دیگر را دست‌گیر کرده‌است و بازجویی ادامه دارد. جزئیات بیش‌تر بعداً شریک می‌شود.»

در روزهای گذشته شایعه قتل او در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد اما پلیس طالبان امروز آن را تایید کرد.

پس از بازگشت طالبان به قدرت، شماری از جمله برخی خبرنگارانی که کار شان را از دست دادند به راه‌اندازی کانال‌های یوتیوب روی آوردند.

در این میان شماری از زنان از جمله حورا سادات نیز با افراد مختلف در کابل و شهرهای دیگر مصاحبه می‌کرد و آنها را روی کانال یوتیوب خود منتشر می‌کرد.

او به مناطق مختلف شهر می‌رفت و با مغازه‌داران، خانواده‌ها و افراد مختلف در بازارهای کابل در مورد زندگی و مشغولیت‌های روزمره‌شان مصاحبه می‌کرد

برخی از یوتیوبرها در افغانستان پس از تایید خبر کشته شدن حورا سادات، با انتشار ویدیوهایی نسبت به مرگ همکار شان ابراز تسلیت و تاسف کرده‌اند و از مسئولان خواسته‌اند که عاملان قتل او را پیدا و مجازات کنند.

منبع: بی بی سی
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین