کد خبر: ۸۵۸۰۵۶
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۱

ژاپن فینالیست والیبال قهرمانی آسیا شد

تیم ملی والیبال ژاپن با پیروزی مقابل قطر به فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا صعود کرد.
ژاپن فینالیست والیبال قهرمانی آسیا شد
آفتاب‌‌نیوز :

تیم‌های ملی والیبال ژاپن و قطر از ساعت ۱۶ و ۱۵ دقیقه در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف هم رفتند که ژاپن در این دیدار با حساب سه بر یک (۲۲ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۴ و ۲۸ بر ۲۶) پیروز شد و به فینال رسید.

فیلیپ بلین، سرمربی ژاپن، در ترکیب ابتدایی تیمش یوکی ایشیکاوا، ماساهیرو سکیتا، تایشی اونودرا، آکیهیرو یامااوچی، ریو یاماموتو، یوجی نیشیدا و ران تاکاهاشی را قرار داد.

امتیازات ابتدایی ست اول پایاپای پیش رفت، اما قطر به‌تدریج جلو افتاد و با حفظ برتری ۲۵ بر ۲۲ پیروز شد تا برای اولین بار در این تورنمنت تیمی موفق شود از ژاپن ست بگیرد.

رقابت در ست دوم هم پایاپای بود، اما قطر ۱۳ بر ۱۱ پیش افتاد و فیلیپ بلین درخواست وقت استراحت داد. ژاپن با ورود دوباره به زمین بازی را در امتیاز ۱۴ به تساوی کشاند. ژاپن که ست قبل را با دفاع و توپ‌گیری ضعیف از دست داد، در این ست با عملکرد خوب و هماهنگی ۲۵ بر ۱۸ پیروز شد.

ژاپن در ست سوم هم تیم برتر میدان بود و اختلاف امتیاز زیادی را با حریفش ایجاد کرد. حملات این تیم با دفاع و دریافت خوبی از سمت قطر روبه‌رو نشد و ۲۵ بر ۱۴ برنده شد.

قطر در ابتدای ست چهارم تیم برتر زمین بود، اما ژاپن بازی را در امتیاز ۱۲ به تساوی کشاند. در ادامه دو تیم امتیاز به امتیاز پیش رفتند تا اینکه ژاپن ۲۸ بر ۲۶ پیروز شد.

سالن شش هزار نفری غدیر که بین اهالی ارومیه به دورنالاریوواسی (آشیانه درناها) معروف است، مملو از تماشاگر بود و تعداد زیادی از هواداران روی زمین و راه‌پله‌ها نشسته بودند.

بیشتر هواداران حاضر در سالن قطر را تشویق می‌کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین