کد خبر: ۸۵۸۲۱۶
تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۶

طالبان عکاس تسنیم را ممنوع‌الخروج کرد

محمد حسین ولایتی، عکاس تسنیم که در بازداشت طالبان بود فعلاً ممنوع الخروج از افغانستان است.
طالبان عکاس تسنیم را ممنوع‌الخروج کرد
آفتاب‌‌نیوز :

یک منبع آگاه گفت: محمدحسین ولایتی عکاس تسنیم که در بازداشت طالبان بود، شب گذاشته تحویل سفارت ایران در افغانستان شده است.

این منبع آگاه افزود: بر اساس قوانین دیپلماتیک، دولت افغانستان موظف است تا روشن شدن ابعاد پرونده، او را تحویل سفارت ایران در افغانستان دهد.

این منابع آگاه همچنین خبر داد: محمد حسین ولایتی فعلاً ممنوع الخروج از افغانستان است.

گفتنی است، محمدحسین ولایتی روز شنبه ۲۸ مرداد و در حالی که به‌صورت قانونی و از طریق مرز هوایی و در سفری غیرکاری وارد افغانستان شده بود و مدت ۱۰ روز نیز در کابل حضور داشت، هنگام بازگشت و در فرودگاه کابل بدون هیچ‌گونه توضیح مشخصی بازداشت شده است.

در این باره روز سه شنبه ۳۱ مرداد نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه درباره بازداشت عکاس تسنیم برگزار شد.

همچنین حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان و سفیر ایران در کابل در گفتگویی در خصوص پیگیری‌های انجام شده برای آزادی محمد حسین ولایتی، گفت: ما به طور جدی پیگیری می‌کنیم و با کابل و دستگاه‌های اطلاعاتی صحبتی داشتم تا با مقامات در آنجا صحبت شود. به من گفته شد که در حال دنبال کردن این مسئله هستند و ان‌شاالله به زودی به نتیجه خواهد رسید.

شب گذشته نیز حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در توئیتی گفت: تلاش‌های فشرده دیپلماتیک و کنسولی برای بازگرداندن عکاس خبرگزاری تسنیم آقای محمدحسین ولایتی جریان دارد. امیدوارم ایشان تحویل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین