کد خبر: ۸۵۸۳۶۹
تاریخ انتشار : ۰۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۵
قتل در اردبیل، دستگیری در گرمسار

قتل به‌خاطر اختلاف بر سر نحوه بازی در گیم‌نت

فرمانده انتظامی استان از دستگیری قاتل فراری که چند روز قبل جوان ۲۳ ساله ای را در گیم نتی در استان اردبیل به قتل رسانده بود، خبر داد.
قتل به‌خاطر اختلاف بر سر نحوه بازی در گیم‌نت
آفتاب‌‌نیوز :

سردار جلیل موقوفه ئی ۵ شهریورماه در جمع خبرنگار ان اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر تردد فرد غیر بومی در یکی از روستاهای اطراف گرمسار که در مراودات خود با سایرین به ارتکاب قتل در اردبیل اعتراف کرده بود، بررسی موضوع با حساسیت بالا در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت. 

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و شبانه روزی کارآگاهان بر روی این جوان ۲۸ ساله، مشخص شد وی چند روز قبل به دلیل اختلاف بر سر نحوه بازی در یک گیم نت واقع در شهر اردبیل، جوان ۲۳ ساله ای را به قتل رسانده و از صحنه متواری شده بود.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با سرعت عمل و اقدام به موقع پلیس گرمسار، قاتل طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

سردار موقوفه ئی با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیس انگیزه اصلی قتل را اختلاف با مقتول بر سر نحوه بازی در گیم نت عنوان و تصریح کرد: قاتل پس از تکمیل پرونده مقدماتی به مراجع قضایی در استان اردبیل معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان در پایان با اشاره به اینکه تاثیرات بازی های رایانه ای خشن در زمان کوتاه و با ماندگاری طولانی است، افزود: در زمان کوتاهی عملکرد این بازی ها باعث افزایش خشونت رفتاری می شود و در زمان طولانی اعتقادات و نگرش های خصمانه و تمایلات فردی به منظور مبادرت به پرخاشگری و خشونت ایجاد می کند.
وی یادآوری کرد: بهترین راه غلبه و یا به حداقل رساندن این خشونت استمداد از مهارت سواد رسانه ای و ارتقای آن در تمام ابعاد برای خانواده ها و نوجوانان و جوانان است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین