کد خبر: ۸۵۸۵۴۱
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱

فرانسه استفاده از چادر عربی در مدارس دولتی را ممنوع می‌کند

وزارت آموزش فرانسه پیش از آغاز سال تحصیلی اعلام کرد، پاریس قرار است استفاده از چادر‌ها و تن‌پوش‌های مدل عربی را در مدارس دولتی این کشور ممنوع اعلام کند.
فرانسه استفاده از چادر عربی در مدارس دولتی را ممنوع می‌کند
آفتاب‌‌نیوز :

فرانسه که از قرن نوزدهم میلادی هرگونه تاثیر و نفود مذهب کاتولیک در آموزش عمومی را منع و محدودیت‌های شدید بر علایم و نشانه‌های مذهبی وضع کرده، برای به‌روز رسانی خط مشی‌ها و رویکرد‌ها به منظور رویارویی با اقلیت رو به رشد مسلمانان در این کشور در چالش است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در سال ۲۰۰۴، این کشور استفاده از روسری را در مدارس و در سال ۲۰۱۰ استفاده از پوشش کامل صورت را در انظار عمومی منع کرد که باعث خشم اجتماع پنج میلیونی مسلمانان در فرانسه شد.

دفاع از سکولاریسم یک اقدام جمعی در فرانسه است که در طیف‌های مختلف سیاسی این کشور به چشم می‌خورد؛ از جناح چپی که از ارزش‌های لیبرال حمایت می‌کنند تا رای دهندگان راست افراطی که به دنبال سنگری در برابر نقش رو به رشد اسلام در جامعه فرانسه هستند.

"گابریل آتال"، وزیر آموزش فرانسه در مصاحبه‌ای با کانال تلویزیونی TF ۱ گفت: تصمیم گرفته‌ام که چادر‌های مدل عربی نباید دیگر در مدارس مورد استفاده قرار گیرند. وقتی شما وارد یک کلاس درس می‌شوید، نباید بتوانید مذهب دانش آموزان را با نگاه به آن‌ها بفهمید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین