کد خبر: ۸۵۸۵۴۶
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷

نظر منفی آمریکایی‌ها نسبت به بایدن «پیر» و ترامپ «فاسد»

طبق نتایج یک نظرسنجی، اکثر آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که جو بایدن برای دومین دور ریاست «بسیار پیر» است. اگرچه این مشکل برای ترامپ که تنها چند سال از بایدن کوچک‌تر است، به آن شدت پیش نیامده اما آمریکایی‌ها به مشکلات دیگر ترامپ اشاره کرده‌اند.
نظر منفی آمریکایی‌ها نسبت به بایدن «پیر» و ترامپ «فاسد»
آفتاب‌‌نیوز :

نتایج نظرسنجی جدید خبرگزاری آسوشیتدپرس و پژوهشکده نورک نشان می‌دهد، ۷۷ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا برای ریاست دور دوم «بسیار پیر» است. در این میان، ۸۹ درصد از جمهوری‌خواهان و ۶۹ درصد از دموکرات‌ها با چنین ایده‌ای موافق هستند.

این نظرسنجی از میان تمامی گروه‌های سنی انجام شد و فقط شامل افراد جوان نمی‌شود، گرچه که دموکرات‌های پیر از تلاش‌های بایدن برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ بسیار حمایت می‌کنند.

در مقابل، حدود نیمی از شرکت‌کنندگان بزرگسال در این نظرسنجی می‌گویند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا برای رئیس‌جمهوری این کشور «بسیار پیر» است و در این مورد باز هم شکاف حزبی نمایان می‌شود؛ به طوری که احتمالا دموکرات‌ها بیشتر از جمهوری‌خواهان خواستار رد صلاحیت ترامپ هستند.

با توجه به دغدغه مطرح‌شده در حوزه سن نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا، حدود دو سوم از شرکت‌کنندگان از اعمال قانونی مبنی بر تعریف یک سقف سنی برای نامزدهای ریاست‌جمهوری، کنگره و قضات دیوان عالی حمایت می‌کنند.

طبق نتایج به‌دست آمده، ۶۷ درصد از شرکت‌کنندگان موافق این هستند که قضات دیوان عالی آمریکا باید در سن خاصی بازنشسته شوند. ۶۸ درصد با تعیین سقف سنی برای مجلس نمایندگان و سنا موافق هستند و ۶۶ درصد هم از چنین قانونی برای نامزدهای ریاست‌جمهوری حمایت می‌کنند.

البته از آنجایی که در حال حاضر افراد مسن نقش بسزایی در اجرای قانون دارند، انتظار نمی‌رود که چنین تغییراتی به سرعت و خیلی زود در ایالات متحده رخ دهد.

در این میان یکی از شرکت‌کنندگان به اسم «نوح بردن» که ۲۸ سال سن دارد، گرچه بایدن را به ترامپ ترجیح می‌دهد اما می‌گوید که دوست دارد رقبای ارشد در انتخابات ریاست‌جمهوری به نسل او نزدیک‌تر باشند.

شخص دیگری که ۶۲ سال سن دارد و شاید در آینده به ترامپ رای دهد، گفت، امیدوار است که هم بایدن و هم ترامپ از ادامه رقابت صرف‌نظر کنند.

بخش دیگر این نظرسنجی به قسمتی تعلق دارد که طی آن اسم نامزدی از انتخابات ذکر می‌شود و شرکت‌کنندگان باید کلیدواژه‌هایی را که درخصوص آن نامزد به ذهنشان خطور می‌کند، بگویند.

در نتیجه، ۲۶ درصد از جمهوری‌خواهان مسئله «سن بایدن» را برجسته کردند، ۱۵ درصد دیگر به واژه‌هایی نظیر «آهسته» و یا «گیج» اشاره کردند و حتی یک جمهوری‌خواه واژه «کسل‌کننده» را به میان آورد. در میان دموکرات‌ها، ۲۸ درصد «سن بایدن» را ذکر کردند اما کلیدواژه‌هایی مثل «رئیس‌جمهور، رهبر، مقتدر، توانا» عنوان شد. البته در این میان یک نفر، گرچه عملکرد بایدن را تایید کرد اما او را «فرتوت و سالخورده» خواند.

با ذکر نام دونالد ترامپ، فقط ۳ درصد واژه «گیج» را به کار بردند و تنها یک درصد به پیری او اشاره کردند. در عوض ۱۵ درصد واژه‌های منفی نظیر «فاسد و بد» را به کار بردند و ۸ درصد ویژگی‌هایی مثل «دروغگو و متقلب» را استفاده کردند.

این نظرسنجی از تاریخ ۱۰ الی ۱۴ اوت (۱۹ الی ۲۳ مرداد) از میان ۱۱۶۵ بزرگسال انجام شد و درصد خطای آن مثبت و منفی ۳.۸ درصد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین