کد خبر: ۸۵۸۶۵۹
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۶

کارشناسی داوری دیدار استقلال و استقلال خوزستان

علیرضا یزدانی معتقد است که گل استقلال در حالت آفساید به ثمر رسیده است.
کارشناسی داوری دیدار استقلال و استقلال خوزستان
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا یزدانی، کارشناس داوری دیدار استقلال و استقلال خوزستان که با پیروزی یک بر صفر تیم تهرانی پایان یافت، درباره قضاوت امیرسامان سلطانی در این دیدار بیان کرد: با توجه به اینکه صحنه‌های زیادی را در محوطه جریمه دو تیم داشتیم، سلطانی تصمیمات خوبی گرفت و کمک‌هایش نیز به او در این تصمیم‌های درست کمک کردند ولی کمک داور اول روی گل استقلال اشتباه کرد و در نتیجه گل آبی‌ها به اشتباه از سوی تیم داوری درست اعلام شد. البته یکی، دو صحنه وجود داشت که داور باید از کارت زردش استفاده می‌کرد اما جزو صحنه‌های تاثیرگذار بازی نبودند.

وی درباره صحنه‌های حساس این دیدار عنوان کرد: در دقبیقه ۲۰ دو اتفاق پشت سر هم در محوطه جریمه استقلال رخ داد. اول شبیه‌سازی محمدی بود که داور باید به او اخطار می‌داد و در صحنه دوم هم مدافع استقلال خوزستان به درستی به دلیل رفتار غیر ورزشی اخطار گرفت. در دقیقه ۲۴، تکل بازیکن استقلال با بی‌پروایی زده شد که داور باید به او کارت زرد می‌داد اما در تصمیمی اشتباه به ادامه بازی پرداخت.

یزدانی درباره صحنه‌های رخ داده در محوطه جریمه دو تیم بیان کرد: در دقیقه ۵۶، توپ به دست مدافع استقلال خوزستان برخورد کرد اما هند نبود. در دقیقه ۶۹، برخوردی در محوطه جریمه استقلال خوزستان رخ داد که برخورد طبیعی بود و تصمیم داور درست بود. در دقیقه ۸۸ بازیکنان دو تیم در محوطه جریمه استقلال با هم برخورد کردند که خطایی نبود و ادامه بازی بهترین تصمیم بود. در دقیقه ۹۰ توپ دفع شده توسط مدافع استقلال به قسمت بالای کتف دیگر بازیکن این تیم برخورد کرد و خطای هند رخ نداد.

او درباره گل استقلال بیان کرد: این گل باید مردود اعلام می‌شد. در دقیقه ۵۳ که این گل به ثمر رسید، هم‌دسته گلزن استقلال به اندازه نیم‌تنه در آفساید قرار داشت و به دلیل تاثیرگذاری او در ارسال و جریان بازی، باید خطای آفساید گرفته می‌شد. کمک داور اول این بازی باید این تصمیم را می‌گرفت اما به هر حال صحنه سختی برای تیم داوری بود. در هر صورت گل باید مردود اعلام می شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین