کد خبر: ۸۵۸۷۵۲
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵

مهلت انتخاب رشته کنکور تا ساعت ۱۴/ بیش از ۵۸۵ هزار داوطلب انتخاب رشته کردند

مشاور رییس سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۵۸۵ هزار داوطلب برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: داوطلبان تا ساعت ۱۴ امروز فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.
مهلت انتخاب رشته کنکور تا ساعت ۱۴/ بیش از ۵۸۵ هزار داوطلب انتخاب رشته کردند
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر علیرضا کریمیان ضمن بیان این خبر اظهار کرد: انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری از ۳۱ مرداد ماه آغاز شده و پس از یک ‌بار تمدید تا ساعت ۱۴ امروز هفتم شهریور ماه ادامه دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون بیش از ۵۸۵ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته در آزمون سراسری اقدام کرده‌اند و سایر داوطلبان مجاز به انتخاب رشته لازم است در اسرع وقت به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

کریمیان تاکید کرد: با توجه به آمارهای سال های گذشته و روند انتخاب رشته در سال جاری تقریبا عموم متقاضیان انتخاب رشته کرده اند در عین حال با توجه به تقاضای تعدادی از داوطلبان فرصت بیشتر داده شد که حقی ضایع نشود

وی با اشاره به ضرورت مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته، اطلاعیه‌ها و به خصوص دو اطلاعیه صادر شده در مورد اصلاحات دفترچه‌های انتخاب رشته، گفت: به داوطلبان توصیه می‌شود به منظور انتخاب رشته بهینه از سامانه انتخاب رشته مجازی به نشانی https://sanjesh.org/fa-IR/sanjesh/4936/news/view/14591/10753بهره‌برداری کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: داوطلبان پس از انتخاب رشته و تأیید نهایی کدرشته‌های انتخابی، شماره ۱۵ رقمی به عنوان رسید انتخاب رشته دریافت می‌کنند و داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته کرده‌اند در صورت تمایل در فرصت باقیمانده می‌توانند نسبت به مشاهده و ویرایش فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین