کد خبر: ۸۵۹۱۳۲
تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸

در بشار اسد و امیرعبداللهیان چه گذشت؟

رئیس جمهور سوریه در دیدار وزیر امور خارجه کشورمان راهبرد آمریکا در منطقه برای تامین منافع خود را ایجاد و دامن زدن به تنش و بحران میان کشور‌ها و ملت‌های منطقه اعم از اختلاف شیعه و سنی و یا عربی ایرانی دانست.
در بشار اسد و امیرعبداللهیان چه گذشت؟
آفتاب‌‌نیوز :

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابلاغ سلام‌های سیدابراهیم رئیسی به بشار اسد، بر دعوت رئیس جمهور کشورمان از ایشان جهت سفر به تهران تاکید کرد.

امیرعبداللهیان افزود در گفتگو‌های انجام شده با نخست وزیر و وزیر خارجه، روند اجرای توافقات دو کشور در سفر رئیس جمهور به دمشق را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادیم و تاکید کردیم که توافقات انجام شده میان دو کشور از جمله اسناد امضا شده در سفر سید ابراهیم رئیسی به دمشق با دقت مورد اهتمام، پیگیری و اجرا قرار گیرد.

امیرعبداللهیان افزود: دولت، ملت و ارتش سوریه یک جنگ جهانی تروریستی علیه خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند و اکنون سوریه در بهترین شرایط خود قرار دارد و خوشحالیم که امروز منطقه و جهان متوجه واقعیت و قدرت سوریه شدند، هر چند دشمنان سوریه در تلاش هستند با توسل به تحریم و فشار اقتصادی بر دولت و ملت سوریه، اهداف سیاسی خود در قبال این کشور را دنبال کنند. 

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران همانطور که در روز‌های سخت سوریه در کنار این کشور بود، در شرایط جدید نیز همچنان در کنار سوریه و ملت آن خواهد بود.

امیرعبداللهیان بر لزوم احترام همه طرف‌ها به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران در تکمیل روند مبارزه با تروریسم همچنان در کنار سوریه قرار دارد. 

رئیس دستگاه دیپلماسی روند روابط ایران و عربستان را در حال پیشرفت توصیف و آن را به نفع دو کشور و کل منطقه دانست. همچنین نسبت به از سرگیری حضور و فعالیت سوریه در اتحادیه عرب و تقوبت روابط سوری - عربی اظهار خرسندی کرد.

بشار اسد در ابتدای این دیدار، پیوستن ایران به گروه بریکس را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و افزود این امر نشان می‌دهد که جهان در حال تغییر است و آنچه که ما و شما برای آن ایستادگی کردیم، درست بود.

بشار اسد راهبرد آمریکا در منطقه برای تامین منافع خود را ایجاد و دامن زدن به تنش و بحران میان کشور‌ها و ملت‌های منطقه اعم از اختلاف شیعه و سنی و یا عربی ایرانی دانست و از ابتکار عمل ایران برای تقویت روابط با کشور‌های عربی منطقه استقبال کرد و آن را اقدامی فوق راهبردی دانست.

در این دیدار روند سیاسی تحولات سوریه، روند آستانه، روابط سوریه و اتحادیه عرب، تحولات فلسطین و برخی دیگر از موضوعات مورد اهتمام منطقه‌ای مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین