کد خبر: ۸۵۹۳۲۲
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۳

انهدام باند زورگیری در شهرک غرب تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از انهدام باند سه نفره که با تهدید سلاح سرد اقدام به زورگیری کرده بودند، خبر داد.
انهدام باند زورگیری در شهرک غرب تهران
آفتاب‌‌نیوز :

سردار محمد معظمی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌در تاریخ هفتم شهریور ماه امسال تیم عملیات کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب درحال گشت‌زنی در محدوده خیابان فروردین بود که به سه مرد جوان که به صورت پیاده، افراد گذری از پارک فدک را زاغ زنی می‌کردند، مشکوک شده و رفتار آنان را تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار دادند. در همین حین بود که متهمان به طرف یکی از شهروندان حمله‌ور شده و با تهدید سلاح سرد تلفن همراه این فرد را زورگیری کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

وی با اشاره به اقدامات ماموران کلانتری برای دستگیری این فرد، گفت: ماموران با اجرای طرح مهار و اعلام مشخصات متهمان به سایر گشت‌های انتظامی، هر سه متهم در یک عملیات منسجم و پلیسی دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از آنان دو قبضه سلاح سرد، چهار دستگاه تلفن همراه و دو عدد ساعت مچی که متهمان قبل از دستگیری سرقت کرده بودند، کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان بین  ۳۹ تا ۴۱ سال سن داشتند، گفت: این افراد که جزو متهمان سابقه‌دار در امر سرقت بوده و پیش از این بارها به زندان رفته بودند، پس از انتقال به مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن به جرم خود و ۲۶ فقره سرقت مشابه با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.  

معظمی گودرزی با بیان اینکه اعضای این باند پس از سرقت و زورگیری، اموال مسروقه را به فرد معینی فروخته بودند، گفت: مالخر اموال مسروقه نیز مورد شناسایی قرار گرفته و اقدامات برای دستگیری او درحال انجام است.  

وی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده گفت: برای این افراد پرونده‌های جداگانه تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی ماموران نیز برای کشف دیگر جرائم ارتکابی احتمالی از سوی این افراد در حال انجام است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین