کد خبر: ۸۵۹۵۰۳
تاریخ انتشار : ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۷

ورود VAR کار راحتی نیست/با ویدیوچک هم به داور اعتراض می‌شود

رئیس روابط بین المللی فدراسیون فوتبال گفت: ویدیوچک تمام مشکلات را حل نمی‌کند. قطعاً یک تیم دوباره معترض می‌شود، زیرا روح فوتبال همین است. این سیستم چند صحنه را می‌تواند مشخص کند، اما تصمیم نهایی با داور است.
ورود VAR کار راحتی نیست/با ویدیوچک هم به داور اعتراض می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :

گردهمایی مدیران آکادمی‌های فوتبال باشگاه‌های کشور با حضور مسئول آکادمی‌های فوتبال ایران، رئیس کمیته توسعه و صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال، رئیس روابط بین الملل فدراسیون فوتبال، معاون باشگاه سپاهان و مدیران آکادمی‌های فوتبال ۱۵ باشگاه لیگ برتری و ۹ باشگاه دسته یکی در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان برگزار شد. 

علی تارقلی‌زاده، رئیس روابط بین المللی فدراسیون فوتبال در این جلسه، اظهار کرد: آکادمی فوتبال معیارهای خاصی دارد برای مثال در آکادمی‌ها نه تنها پولی گرفته نمی‌شود، بلکه پول هم داده می‌شود. فاکتورهای زیادی برای آکادمی وجود دارد که بتوانیم فوتبالیست ساز شویم، بازیکن صادر کنیم و از استعدادهای سراسر کشور بهره ببریم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به کودکان برای آینده فوتبال، افزود: در خصوص حفاظت از کودکان در حضور مدیران آکادمی‌های کشور صحبت‌هایی کردم که اگر صحبت‌های ما را به خوبی متوجه بشوند، می‌توانیم نسل خوبی در آینده بسازیم.

رئیس روابط بین المللی فدراسیون فوتبال با اشاره به میزبانی ایران در لیگ قهرمانان آسیا و لزوم استفاده از VAR، توضیح داد:۶ بازی در ایران داریم و ورود دستگاه‌های VAR به ایران کار راحتی نیست، زیرا تحریم هستیم و افراد متخصص فیفا را نیاز دارد.در فوتبال پاک اشتباهاتی وجود دارد و حتی اگر VAR هم که بیاید چند صحنه را می‌تواند مشخص کند، اما تصمیم نهایی با داور است.

تحریم‌ها در ورود VAR مشکل‌ساز شدند

او تصریح کرد: به عنوان کسی که در کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور داشته می‌توانم بگویم در موضوع ورود سیستم ویدیوچک به ایران دولت و فدراسیون فوتبال مقصر نیستند بلکه تحریم هستیم و این موضوع مشکل ساز شده است.

تارقلی‌زاده با بیان اینکه به نظرم ویدیوچک تمام مشکلات را حل نمی‌کند، یادآور شد: قطعاً یک تیم دوباره معترض می‌شود، زیرا روح فوتبال همین است. باید داوران را حمایت کنیم، همانطور که یک بازیکن یا دروازه‌بان اشتباه دارد، داور هم انسان است و اشتباه می‌کند. در این گردهمایی آموزش داده می‌شود تا اعتراضات به داوری‌ها کمتر شود، همچنین احتمال دارد تا آخر فصل VAR برای مسابقات داخلی نیز وارد شود.

رئیس روابط بین المللی فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: فدراسیون فوتبال در این خصوص تمام تلاش خود را انجام داده و هرکس چیزی غیر از این موضوع بگوید فقط می‌خواهد هجمه وارد کند. از طرفی دیگر شرکت‌ها برای ورود به ایران ترس دارند، زیرا تهدید می‌شوند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین