کد خبر: ۸۵۹۶۸۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۹

ماجرای درگیری لفظی نماینده افشاکننده شاسی‌بلند‌ها با وزیر کشور درباره مساله حجاب چه بود؟

احمد علیرضا بیگی ماجرای درگیری‌اش با احمد وحیدی درباره موضوع حجاب را رسانه‌ای کرده است.
ماجرای درگیری لفظی نماینده افشاکننده شاسی‌بلند‌ها با وزیر کشور درباره مساله حجاب چه بود؟
آفتاب‌‌نیوز :

یک روزنامه با احمد علیرضابیگی نماینده مجلس درباره جنجال‌های چند ماه اخیر از شاسی‌بلندها تا حجاب و ماجراهای مربوط به وزارت کشور گفت‌وگو کرده است.

بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:‌

من به وظیفه نمایندگی‌ام عمل کرده‌ام و مردمم و همشهری‌ها و معتمدان و ریش‌سفیدان شهرم که به من رأی داده‌اند، هیچ‌کدام من را عتاب نمی‌کنند که چرا این موضوع را پیگیری کرده‌ام. من کاری انجام نداده‌ام که باعث شرمندگی من یا مردمم باشد؛ همین که مردم تبریز به واقعیت واقف‌اند و از این بابت که به‌عنوان نماینده آنها این موضوع را پیگیری کرده‌ام، ناراحت نیستند، برایم کافی است.

وقتی وزیر کشور در جلسه‌ای که در کمیسیون امور داخلی کشور حضور پیدا کرده بود می‌گوید هرجا می‌روم مردم از من حجاب را مطالبه می‌کنند، معلوم است که وظایف اصلی تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

من در این جلسه به وزیر کشور گفتم شما کجا می‌روید که حجاب مطالبه اصلی مردم است؟ خیلی تمایل دارم با هم به میدان قزل‌قلعه کنار وزارت کشور برویم و ببینیم مردم تهران که حدود 10 هزار نفر در آنجا سیب‌زمینی و پیاز و مرغ و گوشت مورد نیازشان را خریداری می‌کنند، آیا وقتی ببینند وزیر کشور در میدان تره‌بار حضور دارند، درباره حجاب صحبت می‌کنند یا از تورم و گرانی و شرمندگی پدر و مادر در مقابل فرزندان‌شان، از بی‌کاری فرزندان تحصیل‌کرده‌شان، از ناتوانی در تأمین هزینه مسکن و اجاره‌بها و خیلی چیزهای دیگر صحبت می‌کنند؟

به او گفتم این سخنان نشان می‌دهد شما در فضای جامعه زندگی نمی‌کنید. این موضوع به جدال بین من و وزیر کشور در آن جلسه بدل شد.

اکنون نیروی انتظامی خود را با موضوعاتی درگیر کرده‌ایم که برای مردم در تقدم اول نیست. حاشیه‌هایی که در این باره برای جامعه ایجاد شده اولویت مردم نیست و همین باعث می‌شود در مقتضیات جامعه دولت نتواند به مطالبه جامعه پاسخ دهد.

 از وظایف ما نمایندگان مجلس است که از دولت بخواهیم ثروت این کشور در اولویت‌های زندگی مردم صرف شود. اگر دولت به عنوان پدر خانواده ثروت زیادی داشته باشد اما فرزندان این پدر در فقر و فلاکت زندگی کنند، قطعا در مدیریت شیوه مدیریت‌های دولتی باید بیشتر تفکر شود.

منبع: شرق
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۴
0
29
ما شهروندان آذربایجانیها به آقای بیگی بخاطرشجاعتشان افتخار میکنیم
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین