کد خبر: ۸۶۰۷۹۲
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۶

حمایت پاکستان از جمهوری آذربایجان در انتخابات قره‌باغ

وزارت خارجه پاکستان برگزاری انتخابات در بخش ارمنی نشین قره باغ را محکوم و اعلام کرد که چنین اقدامی نقض فاحش منشور سازمان ملل است.
حمایت پاکستان از جمهوری آذربایجان در انتخابات قره‌باغ
آفتاب‌‌نیوز :

وزارت خارجه پاکستان روز یکشنبه برگزاری انتخابات در بخش ارمنی نشین قره باغ را محکوم کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان  در بیانیه‌ای برگزاری انتخابات در منطقه قره باغ را محکوم کرد. منطقه ارمنی‌نشین قره‌باغ کوهستانی روز شنبه رئیس‌ جدید خود را در حالی انتخاب کرد که تنش‌ها بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان شدت گرفته است.

قانونگذاران پارلمان قره باغ کوهستانی با ۲۲ رای موافق « شاموول شاهرامانیان» ۴۵ ساله را به عنوان جانشین «آراییک هاروتونیان» رهبر سابق انتخاب کردند. گفته می شود که مواضع  شاهرامانیان نزدیک‌تر به مواضع روسیه است.

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که قره باغ را قلمرو حاکمیت جمهوری آذربایجان می‌داند و تلاش برای برگزاری انتخابات از نظر قانونی و اخلاقی محکوم است. این وزارتخانه اعلام کرد که چنین اقدامی نقض فاحش منشور سازمان ملل است.

پاکسنان روابط گرمی با جمهوری آذربایجان دارد. این کشور گاز اضافی مورد نیاز خود را از باکو تهیه می‌کند.

ترکیه نیز اعلام کرد:«این انتخابات نامشروع را که نقض حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان است، به رسمیت نمی شناسد.»

 در تازه‌ترین تحول «حکمت حاجی‌اف» مشاور سیاست خارجی «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان، توافق باکو با منطقه قره‌باغ کوهستانی برای بازگشایی همزمان راه‌ها به جمهوری آذربایجان و ارمنستان را تکذیب کرد.

او در پیامی که در شبکه اجتماعی «اکس» منتشر کرد، نوشت، باکو پیشنهاد بازگشایی همزمان راه‌ها را داده اما آنچه او «رژیم غیرقانونی» در قره‌باغ خواند، آن را رد کرده است.

باکو، ایروان را در ماه‌های گذشته متهم کرده که از کریدور لاچین برای قاچاق تسلیحات استفاده می‌کند و پیشنهاد بازگشایی همزمان جاده‌ها را رد کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین