کد خبر: ۸۶۱۳۰۵
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۲
فیصل مقداد:

سوریه از بازگشت همه آوارگان استقبال می‌کند

وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که این کشور از بازگشت تمامی آوارگان سوری به کشورشان استقبال می‌کند و دمشق آماده ارائه تسهیلات لازم برای این منظور است.
سوریه از بازگشت همه آوارگان استقبال می‌کند
آفتاب‌‌نیوز :

وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه در دولت پیشبرد امور لبنان تماس تلفنی با فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه برقرار کرد.

به گزارش سانا، فیصل مقداد در این تماس بر عمیق بودن روابط برادرانه و تاریخی دو کشور و اینکه اگر به یکی از این کشورها آسیبی برسد، به آن دیگری نیز آسیب می‌رسد، تاکید کرد. در این تماس همچنین بر موضوع بازگشت آوارگان سوری و پایان دادن به تمامی موانع بازگشت آنها تمرکز شد.

مقداد تاکید کرد که سوریه از بازگشت تمامی آوارگان سوری به وطنشان استقبال می‌کند و تمام توان خود را برای تسهیل در بازگشت آنها به کار می‌گیرد.

مقداد عنوان داشت، آنچه که مانع از بازگشت آوارگان می‌شود ناشی از ادامه اشغالگری ترکیه و آمریکا در شمال غرب و شمال شرق سوریه و غارت منابع است؛ همچنین آثار فاجعه‌بار ناشی از ادامه اجرای اقدامات اقتصادی غیرقانونی کشورهای متخاصم غربی علیه سوریه است.

بوحبیب نیز گفت که در آینده نزدیک ریاست هیات رسمی لبنان در سفر به سوریه را برای بررسی مساله آوارگان سوری برعهده خواهد داشت.

وی بر اهتمام کشورش برای هماهنگی و همکاری با سوریه در این چارچوب تاکید کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین