کد خبر: ۸۶۱۳۱۴
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۱

زاخارووا: باید از توافق اسلو عبرت‌ها گرفت

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، توافق اسلو در مرحله نخست پس از امضایش، برخی نتایج را رقم زد، اما پس از آن، سنگ اندازی در مسیر تلاش‌های سیاسی در این خصوص به دلیل عوامل مختلف شروع شد.
زاخارووا: باید از توافق اسلو عبرت‌ها گرفت
آفتاب‌‌نیوز :

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه به مناسبت سی‌امین سالگرد امضای توافق اسلو که میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی صورت گرفت، گفت، سه دهه گذشته همراه با تلاش‌های شکست خورده آمریکا برای میانجی‌گری یکجانبه بود که آخرین آن در سال ۲۰۱۴ بود و منجر شد که روند صلح غرق در آشوب و رکود شود و درگیری‌های مسلحانه خونین و مکرری میان دو طرف رخ دهد.

به گزارش روسیا الیوم، زاخارووا تاکید کرد، باید از توافق اسلو عبرت‌ها و درس‌هایی گرفت و آن اشتباهات را تکرار نکرد. آمریکا که عرصه مذاکرات و میانجی‌گری‌ها در خصوص این مساله را در انحصار خود درآورده است، باید عرصه را برای میانجی‌گری جمعی بی طرفانه در چارچوب پرونده فلسطین باز کند.

وی تاکید کرد که طرف‌های اصلی باید از اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین بالأخص شهرک‌سازی‌ها و حملات تروریستی و تحریک به خشونت دوری کنند.

زاخارووا خاطرنشان کرد: نمی‌توان اختلافات میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را جز از طریق گفتگوی مستقیم و جامع حل کرد. ما در روسیه تسریع در گام‌های جمعی برای طرح پیش‌شرط‌های لازم جهت ازسرگیری روند صلح تایید می‌کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین