کد خبر: ۸۶۱۶۲۸
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹
امروز نیروهای امنیتی حضور گسترده ای در سطح خیابان برخی شهرهای کشور دارند

فضای امنیتی در برخی شهرها؛ در سالگرد مرگ مهسا امینی چه خبر بود؟

خبرگزاری دولت نوشت: فردی به نام فردین جعفری بعد از ظهر امروز پس از نزدیک شدن به یکی از مقر‌های نظامی و بی‌توجهی به هشدار‌های چندباره ماموران، پس از ورود به منطقه ممنوعه برابر مقررات از سوی ماموران مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده است. رسانه وابسته به سپاه نیز نوشت: ظهر امروز فردی به نام فردین جعفری پس از بی توجهی به اخطار پلیس با تیراندازی نیرو‌های مدافع امنیت در سقز زخمی شد. این فرد پس از انجام عمل جراحی به آی سی یو انتقال داده شده و وضعیت وی تا این لحظه رضایت بخش گزارش شده است.
فضای امنیتی در برخی شهرها؛ در سالگرد مرگ مهسا امینی چه خبر بود؟
آفتاب‌‌نیوز :

در سالگرد مرگ تلخ مهسا امینی، فضای بسیاری از شهرهای ایران امنیتی شده است. براساس گزارش‌ها، نیروهای امنیتی حضور گسترده‌ای در برخی شهرها دارند.

همچنین گزارش‌هایی از تجمعات پراکنده و سردادن شعار در برخی شهرهای منتشر شده است. برخی نیز مدعی بازداشت تعدادی از شهروندان شده اند.

این در حالی است که در روزهای گذشته نیز اخباری مبنی بر بازداشت ده‌ها نفر در برخی شهرهای مختلف کشور در رسانه‌های رسمی کشور منتشر شده بود.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه نیز درباره وضعیت شهر سقز نوشت: امروز هیچ اتفاقی در سطح این شهر نیفتاده و اوضاع همانند سراسر کشور کاملاً آرام است.

سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی استان کردستان در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه نظم و امنیت پایدار در سراسر استان برقرار است، اظهار داشت: بر خلاف فضاسازی و هجمه‌های دشمنان، هیچ گونه مشکل امنیتی در کردستان نداریم. فضای سراسر استان کاملاً آرام و مردم در سایه امنیت پایدار در حال زندگی کردن خود هستند، اما رسانه‌های معاند طوری وانمود کرده که مردم آشوب و اغتشاش برپا کرده‌اند، در حالی‌که دروغی بیش نیست.

فرمانده انتظامی استان کردستان با تأکید بر برخورد قاطع و قانونی نیروی انتظامی با اخلالگران نظم و امنیت و تخریب‌کنندگان اموال عمومی، تصریح کرد: در حال حاضر در استان کردستان و به ویژه شهر سقز آرامش و امنیت کامل برقرار است. حفظ و ارتقای نظم و امنیت یک وظیفه همگانی است و همه با هم باید در این راستا احساس مسئولیت داشته باشیم. برای حفظ و ارتقای امنیت و آرامش در سراسر استان تا پای جان در میدان و در کنار مردم خواهیم بود و در برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم کرد.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه امنیت بسترساز توسعه جامعه در تمام بخش‌ها است، عنوان کرد: پلیس علاوه بر برقراری نظم و امنیت عمومی با همکاری سایر دستگاه‌های متولی امنیت، تمام تلاشش این است که با تمام توان خدمات مطلوب را در بهترین سطح به مردم ارائه دهد.

معاون استاندار کردستان: تکذیب کشته شدن یک نفر در سقز

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان نیز برخی اخبار مبنی بر کشته شدن فردی با هویت فردین جعفری را تکذیب کرد.
 
مهدی رمضانی در گفتگو با ایرنا افزود: وضعیت شهر سقز امروز شنبه تاکنون کاملا ارام است و هیچگونه تجمع یا اعتراضی در این شهر برگزار نشده است.

خبرگزاری دولت نوشت: فردی به نام فردین جعفری بعد از ظهر امروز پس از نزدیک شدن به یکی از مقر‌های نظامی و بی‌توجهی به هشدار‌های چندباره ماموران، پس از ورود به منطقه ممنوعه برابر مقررات از سوی ماموران مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده است.

روایت فارس

خبرگزاری فارس نیز در این خصوص نوشت: ظهر امروز فردی به نام فردین جعفری پس از بی توجهی به اخطار پلیس با تیراندازی نیرو‌های مدافع امنیت در سقز زخمی شد. این مرد که به دستور ایست پلیس توجه نکرده بود پس از فرار مورد اصابت گلوله ساچمه‌ای قرار گرفت. مصدوم در اولین مرحله به بیمارستان امام خمینی سقز انتقال می‌یابد و سپس با نیاز به عمل جراحی داشته به بیمارستان شفا منتقل می‌شود. این فرد پس از انجام عمل جراحی به آی سی یو انتقال داده شده و وضعیت وی تا این لحظه رضایت‌بخش گزارش شده است.
 
این رسانه افزود: همچنین معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان، از دستگیری چند فرد با هدف ترور امجد امینی خبر داد. گفته می‌شود این افراد قصد داشتند پدر مرحوم مهسا امینی در مسیر قبرستان آیچی سقز ترور کنند و سناریو جدیدی از کشته‌سازی‌ها در مناطق کردنشین رقم بزنند.

امروز برخی از بازداشت پدر مهسا امینی خبر داده بودند اما یک مقام سپاه استان گفته بود که وی بازداشت نشده بلکه توسط نیروهای امنیتی به محل مزار فرزندش رسانده شده بود.

پلیس در برخی مناطق این شهر ایست بازرسی برقرار کرده است.

گفتنی است که امروز نیروهای امنیتی حضور سنگین و گسترده ای در سطح خیابان برخی شهرهای کشور دارند.

تعرض به سنگ قبر «نیکا شاکرمی»؟

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در خصوص ادعای تعرض یا آسیب به سنگ قبر مرحومه «نیکا شاکرمی» گفت: هیچگونه تعرضی به قبر مرحومه صورت نگرفته و شرایط در منطقه کاملا عادی است.

«احسان یاوری» روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: برخی کانال‌های مجازی و صفحات اینستاگرامی ادعا کرده اند به قبر مرحومه شاکرمی( از قربانیان ناآرامی های سال گذشته) آسیب وارد و راه‌های دسترسی به این مکان مسدود شده است که این موضوع صحت ندارد. ادعا‌های برخی گردانندگان کانال‌های تلگرامی که با قصد بر هم زدن نظم و ایجاد آشوب، موجب تشویش اذهان عمومی می‌شوند تکذیب و در عین حال به این افراد هشدار داده می‌شود با مساله امنیت جامعه بازی نکنند.  آرامش و امنیت مردم خط قرمز ما است و افرادی که امنیت جامعه را هدف قرار داده و موازین قانونی را رعایت نکنند، بطور جدی مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

یاوری از شهروندان خواست "مطالب منتشر شده در شبکه‌های مجازی وابسته به اغتشاشگران و ضد انقلاب را دنبال نکنند."

بازداشت اعضای خانواده حدیث نجفی تکذیب شد
معاون سیاسی امنیتی استاندار البرز با تکذیب اظهارات خواهر حدیث نجفی گفت: هیچ یک از دستگاه‌های امنیتی و یا قضایی دستوری مبنی بر حضور در منزل حدیث نجفی نداشته‌اند و خبر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی کذب است.

بازداشت اعضای خانواده حدیث نجفی تکذیب شد

از روز گذشته افسون نجفی خواهر حدیث نجفی از کشته شده‌های اعتراضات سال گذشته در صفحه اینستاگرامی خود مدعی شد مأموران امنیتی با حضور در منزل پدری‌اش، اقدام به بازداشت اعضای خانواده و ضبط برخی از وسایل از جمله تلفن همراه کرده‌اند.

مرتضی، ولی پوری، معاون سیاسی امنیتی استاندار البرز با تکذیب اظهارات خواهر حدیث نجفی گفت: هیچ یک از دستگاه‌های امنیتی و یا قضایی دستوری مبنی بر حضور در منزل حدیث نجفی نداشته‌اند و خبر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی کذب است. متاسفانه رسانه‌های معاند و برخی از افراد با قصد تنش‌آفرینی و انتشار اخبار دروغ و کذب، تلاش دارند تا امنیت و آسایش مردم را بر‌هم بزنند.

یک منبع آگاه نیز در گفتگو با فارس در البرز تأکید کرد: هیچ یک از اعضای خانواده حدیث نجفی در بازداشت نیستند.

آتش سوزی زندان زنان قرچک

ساعتی پیش رسانه‌ها از آتش سوزی در زندان زنان قرچک خبر دادند.

خبرگزاری دولت نوشت: علت آتش‌زدن تخت و البسه توسط زندانیان بند اعدامی‌ها در اعتراض به مدیریت زندان عنوان شده است.

شرایط زندان زنان تهران عادی است

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه نوشت: برخی اخبار در فضای مجازی از بروز آتش‌سوزی در زندان زنان شهرری حکایت داشتند که بررسی شرایط در این زندان نشان می‌دهد اوضاع عادی است.

ساعتی پیش، آتش‌سوزی بسیار جزئی در زندان زنان شهرری، با اقدام به‌موقع مسئولان زندان در کمتر از ۱۰ دقیقه مهار شده و هیچ آسیب جانی و مالی نداشته و آرامش کامل در ندامتگاه برقرار است.

روایت خبرگزاری دولت از وضعیت تهران

خبرگزاری دولت(ایرنا) نیز روایتی از وضعیت تهران منتشر و در پایان پرسیده است که "راستی ساندویچ فلافل چند؟"

ایرنا نوشت: از ظهر امروز عده‌ای در برخی مناطق تهران از جمله محدوده انقلاب تا میدان فردوسی سعی بر ملتهب کردن اوضاع داشتند، اما هسته اولیه این التهابات با حضور به موقع و هوشیاری ماموران انتظامی در نطفه خفه شد.

این رسانه افزود: همزمان با غروب آفتاب برخی هنجارشکنان که اغلب ماسک بر صورت داشتند در دسته‌های معدود و محدود سه تا هفت نفره در برخی مناطق همچون اطراف دانشگاه تهران، چهارراه ولیعصر (عج) و میدان انقلاب شروع به سردادن شعار کردند که با حضور به موقع ماموران و هدایت درست، پراکنده شدند. همچنین عده‌ای در محله‌های خیابان‌های شریعتی، ستارخان، فلکه دوم صادقیه، نقاطی از شرق و البته شمال تهران وضعیتی مشابه را می‌خواستند رقم بزنند که با عدم همراهی مردم و حضور ماموران انتظامی مجبور به ترک محل شدند.

نقطه‌ای که کمی ملتهب‌تر نسبت به دیگر مناطق شهر تهران به نظر رسید مسیر میدان انقلاب، چهارراه ولیعصر و میدان فردوسی بود؛ البته مغازه‌های دور میدان انقلاب امروز بواسطه شهادت علی ابن موسی الرضا ع) جملگی تعطیل رسمی بودند، ولی حضور عابران پیاده در این منطقه باعث ایجاد ترافیک و در نتیجه شنیده شدن صدای بوق ممتد خودرو‌های شده بود که می‌خواستند سریعتر از بند ترافیک رهایی پیدا کنند.

اندک افرادی هم بودند که می‌خواستند از این وضع سوء استفاده کنند؛ پسری روی موتور تصویر مهسا امینی را روی تی شرت خود حک کرده بود و قصد تحریک عابران را داشت یا چند دختر نوجوان کم سن و سال که قادر به کنترل هیجانات خود نبودند، اما همه آن‌ها توسط ماموران به خروج از محل هدایت شدند.

البته در چند نقطه هم پلیس برای متفرق کردن و جلوگیری از افزایش ترافیک و تسهیل در تردد خودرو‌ها مجبور به استفاده از گاز اشک آور علیه هنجارشکنان شد.

ایرنا در پایان گزارش خود نوشت: هم اکنون در ساعت ۲۲:۳۰ ترافیک روانی در مسیر میدان انقلاب تا فردوسی و بالعکس وجود دارد و اوضاع آرام و عادی است. البته بازار فروش فلافل دور میدان انقلاب هم داغ داغ است؛ ساعت به نزدیک ۲۳ شب رسیده و شهر روال عادی خود را دارد، راستی ساندویچ فلافل چند؟

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
148
59
دست پا بزنید افتابی ها هنوز فرصت هست خخخخخ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
142
55
شرمنده بی سوژه موندن آفتاب شدیم بخدا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
خخخخح افتاب الان غمگینه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
128
51
منظورتون از انتشار عکس اغتشاشات سال گذشته در این خبر احیانا دمیدن تو تنور اغتشاشات امسال که نیست؟!
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
112
45
آفتابی جون گربه ما هم امروز میوی خیلی بلندی کرد حتما تیترش بزنید وااااااای
حرف حساب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
19
123
بهتر است یک رو برای اعتراض مسالمت آمیز اعلام شود تا شاهد کاهش سطح بی سابقه خشونت و تنش در جامعه باشیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
15
93
...با تجهیزات کامل صف بستن تو خیابونا، تبلت و گوشی‌ها رُ دادن دست ...که خیلی هم کمدی هستن بیان زیر خبرها کامنت بزارن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
گریه کن :)
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
هنوز که دارید سینه خیز میرید پس چی شد ۲۵ شهریور تمام شدا انقلاب نکردید ۸ ماه هی میگفتید ۲۵ شهریور خخخخ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
37
157
يك روز مردم را آزاد بگذارند تا ببينند چه خواهند كرد.
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
32
137
واقعا فاز اینا که با آفتاب مشکل دارن چیه خدا وکیلی؟از کدوم شرایط راضی هستید که معترضین را مسخره میکنید؟یبار بدون اسلحه و اسپری فلفل و ..هزار تا ... دیگه اجازه حضور بدید بد نیست...اینطوری معلوم میشه باهم چند چند هستیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
126
45
آفتاب نیوز هم داستان و همراه و همصدا با شبکه انگلیسی منوتو ، بی بی سی ، اینترنشنال است برای به آشوب کشیدن و تخریب ایران. ولی مردم هوشیار هستند.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین