کد خبر: ۸۶۱۸۶۸
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴

عکس| حق حسن یزدانی در مصاف با دیوید تیلور خورده شد؟

یک کارشناس پیشکسوت داوری در مورد صحنه بحث برانگیز کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور اظهار نظر کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

در حساس‌ترین مبارزه از مسابقات جهانی ۲۰۲۳ کشتی آزاد در بلگراد، حسن یزدانی در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف دیوید تیلور از آمریکا رفت که با ضربه فنی شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد. این پنجمین شکست یزدانی از تیلور در شش رویارویی آن‌ها بود. 

اما در این کشتی یک صحنه بحث برانگیز بوجود آمد که ابتدا داوران ۴ امتیاز به یزدانی و یک امتیاز به تیلور دادند، اما با چلنج مربیان آمریکا و بازبینی فیلم، ۵ امتیاز به تیلور (۴ امتیاز برای به پل زدن با دو خم و یک امتیاز خاک) و ۲ امتیاز برای به پل زدن به یزدانی داده شد.

عزیزالله اطاعتی پیشکسوت و کارشناس داوری در مورد این صحنه بحث برانگیز و در مورد اینکه آیا حق حسن یزدانی ضایع شد، به ایسنا گفت: در این صحنه مجری فن دیوید تیلور بود و او یزدانی را دوخم کرد. در حالی که تیلور فن را شروع کرد، یزدانی عکس العمل نشان داد تا کنده‌کشی کند. بنابراین، چون مجری فن تیلور بود و یزدانی را از حالت سرپا با دوخم به پل زد، ۴ امتیاز تیلور درست بود و دو امتیاز هم برای عکس العمل یزدانی که تیلور را به پل برد، دادند.در واقع رای اولیه داوران اشتباه بود و پس از بازبینی، امتیاز درست داده شد؛ بنابراین داوری مشکلی نداشت و دلیل باخت یزدانی داوری نبود، بلکه باید مشکل را در جای دیگر جستجو کرد.

عکس‌هایی از صحنه بحث برانگیز کشتی یزدانی و تیلور:

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین