کد خبر: ۸۶۲۲۷۸
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۵:۱۰

عکس| رایزنی وزیران امور خارجه ایران، مصر و بحرین در نیویورک

وزیران امورخارجه ایران و مصر با یکدیگر دیدار و رایزنی کردند.
عکس| رایزنی وزیران امور خارجه ایران، مصر و بحرین در نیویورک
آفتاب‌‌نیوز :

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در ادامه دیدارها و رایزنی های خود با مقامات شرکت کننده در مجمع عمومی سازمان ملل، در روز چهارشنبه با « سامح شکری» همتای مصری خود در نیویورک دیدار و رایزنی کرد.

در این دیدار وزیران امور خارجه ایران و مصر در مورد گسترش روابط دو جانیه و همچنین آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی رایزنی کردند.

براساس این گزارش در چند ماه اخیر گفت وگو ها و رایزنی هایی برای گسترش روابط ایران و مصر انجام شده و برخی از کشورهای منطقه از جمله عمان در این زمینه به نقش آفرینی پرداخته اند .

عکس| رایزنی وزیران امور خارجه ایران، مصر و بحرین در نیویورک

عکس| رایزنی وزیران امور خارجه ایران، مصر و بحرین در نیویورک

دیدار وزیران امور خارجه ایران و بحرین

همچنین در حاشیه برگزاری هجدهمین نشست وزیران امور خارجه مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا موسوم به ACD در نیویورک، «حسین امیر عبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «عبدالطیف رشید الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین با یکدیگر دیدار کردند.

در جریان برگزاری هجدهمین نشست وزیران امور خارجه مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا موسوم به ACD، ریاست این مجمع از کشور بحرین برای دوسال به جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.

 نشست بعدی وزیران امور خارجه این مجمع در سال ۲۰۲۴ در تهران برگزار می‌شود.

 گفتنی است، روابط دیپلماتیک ایران و بحرین از دی ماه ۱۳۹۴ و بعد حمله صورت گرفته به سفارت عربستان در ایران قطع شد. به دنبال از سرگیری مجددروابط دیپلماتیک بین ایران و ریاض، در چند ماه اخیر رایزنی‌هایی از طریق واسطه بین دو کشور ایران و بحرین برای از سرگیری مجدد روابط دیپلماتیک آغاز و تبادل پیام‌هایی بین دو طرف انجام شد.

 در اوایل شهریوماه ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد روابط ایران و بحرین گفت: برای ایران یک اصل است که روابط خود با کشور‌های منطقه را مبتنی بر منافع مشترک توسعه دهد که این موضوع شامل بحرین نیز است. البته ما در مورد روابط با بحرین، ملاحظات و انتظاراتی داریم که این مسائل و دیدگاه‌ها از طریق مسیر‌های دیپلماتیک منتقل می‌شوند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین