کد خبر: ۸۶۲۳۰
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۲:۴۹
در دیدار هوگو چاوز بیان شد:
آمریکا شریک جرم رژیم صهیونیستی در فجایع غزه است
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رهبر انقلاب اسلامی اعتماد و حمایت مردمی رئیس جمهور ونزوئلا را نعمت و فرصت بزرگی برای دولت ونزوئلا خواندند و تأکید کردند: «هنگامی که دولتی پشتوانه مردمی داشته باشد می‌تواند قاطعانه در مقابل قدرتها بایستد که این شرایط و نعمت الهی در ونزوئلا و همچنین در ایران وجود دارد». 
 
به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا و هیئت همراه با تجلیل از مواضع شجاعانه و عدالتخواهانه و همچنین مردم دوستی چاوز خطاب به وی تأکید کردند: «روی کار آمدن دولت شما در ونزوئلا فصل تازه‌ای در تاریخ منطقه آمریکای لاتین بود و شهامت دولت و مردم ونزوئلا، اعتماد به نفس را در مردم این منطقه به وجود آورده است».

ایشان با قدردانی از موضعگیری شجاعانه رئیس جمهور و دولت ونزوئلا در قضیه غزه و قطع ارتباط با رژیم صهیونیستی خاطرنشان کردند: «کاری که دولت ونزوئلا انجام داد در واقع وظیفه دولت‌های اروپایی بود که مدعی طرفداری از حقوق بشر و حمایت از انسانها هستند ولی متأسفانه دولتهای مدعی اروپایی در جریان کشتار مردم غزه در نقطه مقابل حرکت کردند».

رهبر انقلاب اسلامی، آمریکا را شریک جرم رژیم صهیونیستی در فجایع غزه دانستند و با اشاره به خشم دولتهای مستکبر از مواضع دولت ونزوئلا در جنگ غزه افزودند: «خشم دولتهای استکباری و موضع گیری آنها بر ضد ما نشان دهنده تأثیرگذاری وجود ما است».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به جنجال تبلیغاتی که از چند سال پیش درخصوص انرژی هسته‌ای ایران به راه افتاده و همچنان ادامه دارد خاطرنشان کردند: «در این قضیه نیز عصبانیت جبهه استکبار نشان می‌دهد دستیابی ایران به فناوری انرژی هسته‌ای یک اقدام مؤثر در تقویت جبهه حق در جبهه گیریهای جهانی است».

ایشان تأکید کردند: «غربی‌ها بخوبی می‌دانند که ما به دنبال بمب اتم نیستیم اما عصبانیت آنها به این دلیل است که یک کشور بدون اجازه آنها به این فناوری دست پیدا کرده است».

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه همه کشورهایی که توانایی دستیابی به انرژی هسته‌ای را دارند باید به این سمت بروند خاطرنشان کردند: «با توجه به محدود بودن منابع نفت و لزوم بهره برداری صحیح از منافع فراوان آن، چاره‌ای جز حرکت به سمت انرژیهای نو از جمله انرژی هسته‌ای به عنوان سالمترین راه تولید انرژی وجود ندارد».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود روابط ایران و ونزوئلا را در زمینه‌های مختلف خوب ارزیابی کردند و افزودند: «با وجود این روابط خوب، ظرفیتهای دو کشور برای گسترش همکاریها زیاد است و زمینه تبدیل روابط دو جانبه به روابط چند جانبه در عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای وجود دارد».

رهبر انقلاب اسلامی اعتماد و حمایت مردمی رئیس جمهور ونزوئلا را نعمت و فرصت بزرگی برای دولت ونزوئلا خواندند و تأکید کردند: «هنگامی که دولتی پشتوانه مردمی داشته باشد می‌تواند قاطعانه در مقابل قدرتها بایستد که این شرایط و نعمت الهی در ونزوئلا و همچنین در ایران وجود دارد».

در این دیدار که احمدی‌نژاد نیز حضور داشت هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا با ابراز خرسندی فراوان از دیدار مجدد با رهبر انقلاب اسلامی خود را پیرو و شاگرد انقلاب اسلامی و رهبران آن دانست و گفت: «ما از تجربیات سیاسی دولت و مردم ایران برای ایستادگی در مقابل دشمنان خارجی و امپریالیسم بسیار درس گرفته‌ایم و همچنان با قوت به مبارزه برای حفظ استقلال خود ادامه خواهیم داد».

وی گفتگوهای کاری خود با رئیس جمهور کشورمان را بسیار مفید و سازنده خواند و افزود: «در این گفتگوها درخصوص نقشه راه همکاریهای ده ساله جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا توافق شد و امیدواریم همکاریهای دو کشور بیش از پیش گسترش یابد».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x