کد خبر: ۸۶۲۳۵۹
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲
با موافقت رهبر انقلاب

تعداد اعضای هیات عالی نظارت مجمع به ۲۴ نفر افزایش یافت

با موافقت رهبری تعداد اعضای هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی از ۱۵ نفر به ۲۴ نفر افزایش یافت و روسای قوای سه‌گانه نیز به این هیات عالی پیوسته‌اند.
تعداد اعضای هیات عالی نظارت مجمع به ۲۴ نفر افزایش یافت
آفتاب‌‌نیوز :

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی در ابتدای جلسه هیات با بیان اینکه آیین‌نامه جدید هیات عالی نظارت به تایید رهبری رسیده است، گفت: طبق این ابلاغیه تعداد اعضا از ۱۵ نفر به ۲۴ نفر افزایش یافته است و روسای قوای سه‌گانه نیز به هیات عالی نظارت پیوسته‌اند.

در این جلسه مغایرت مصوبه مجلس شورای اسلامی درخصوص " طرح توقف اجرای ماده ۵ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" با سیاست‌های کلی نظام مورد بررسی قرار گرفت.

جعفر قادری، نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس ایرادات و مغایرت‌های مصوبه پیشین خود را برطرف کرده است.

پس از بیان نظرات اعضای هیات عالی نظارت، نظر کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع را مبنی بر مغایرت مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره "توقف اجرای ماده ۵ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" به رای گذاشته شد که اعضا، مصوبه را مغایر سیاست‌های کلی نظام ندانستند.

در ادامه جلسه بررسی مغایرت‌های مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص "طرح تامین مالی تولید و زیرساختها" با سیاست‌های کلی نظام در دستور کار قرار گرفت.

سید شمس‌الدین حسینی، رییس کمیسون اصل ۴۴ قانون اساسی و جهش تولید مجلس شورای اسلامی در توضیحی، گفت: هدف این مصوبه تامین مالی پروژه‌ها است. در تمام کشورها، نهادی متولی این مهم است، اما در کشور ما این تشتت وجود دارد و این مصوبه با تشکیل نهاد تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها این خلا را مرتفع می‌کند.

پس از آن جعفر قادری، نماینده مجلس شورای اسلامی و برخی اعضای هیات عالی نظارت نظرات خود را در خصوص ماده ۲ این مصوبه راجع به تشکیل شورای عالی تامین مالی بیان کردند.

پس از این توضیحات، مغایرت کلیات ماده ۲ این مصوبه مجلس با سیاست‌های کلی که کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع مطرح کرده بود، به رای گذاشته شد که مغایر شناخته نشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین