کد خبر: ۸۶۲۳۹۱
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۸
ایران آماده تقویت روابط با هلند و اتحادیه اروپا است

در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه هلند چه گذشت؟

وزیر امور خارجه بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تقویت روابط با هلند و نیز اتحادیه اروپا تاکید کرد و افزود: زمینه‌های مختلفی برای همکاری از جمله در زمینه‌های محیط زیست، آب و همکاری‌های صنعتی داریم.
در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه هلند چه گذشت؟
آفتاب‌‌نیوز :

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با «هانکه برونس اسلات» وزیر امور خارجه هلند دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه ضمن تبریک مجدد انتصاب «هانکه برونس اسلات» به عنوان وزیر خارجه هلند گفت: همانند روابط خوب با وزیر خارجه سابق، برای ادامه ادامه گفتگو و تقویت همکاری با شما آماده هستیم.

امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان برای تقویت روابط با هلند و نیز اتحادیه اروپا تاکید کرد و افزود: زمینه‌های مختلفی برای همکاری از جمله در زمینه‌های محیط زیست، آب و همکاری‌های صنعتی داریم. وی افزود، علاقه مندیم مشورت‌های سیاسی میان دو وزارت امور خارجه ادامه یابد و برای توسعه روابط نیز آماده هستیم. ایران برای مبارزه با تروریسم هزینه‌های زیادی داد و تجارب ارزنده‌ای در این زمینه دارد و برای گفتگو و تبادل تجربه در این زمینه آمادگی داریم.

وزیر خارجه هلند نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، گفت: روابط دیپلماتیک دو کشور ایران و هلند بسیار قدیمی است و علاقه مندیم این روابط و همکاری‌های دیپلماتیک تقویت شود.

«هانکه برونس اسلات» از جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حل برخی موضوعات کنسولی میان دو کشور تشکر کرد.

وی همچنین برای کمک به آغاز و موفقیت مأموریت سفیر جدید کشورمان در هلند اظهار آمادگی کرد.

وزیر خارجه هلند همچنین از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای کمک به صلح و ثبات در منطقه تشکر و برای تداوم تماس‌ها و گفتگو‌های سازنده با همتای ایرانی اظهار آمادگی کرد.

در این دیدار همچنین برخی موضوعات مورد علاقه از جمله روند مذاکرات رفع تحریم‌ها و همکاری‌ها و مشورت‌ها با اتحادیه اروپا مورد تبادل نظر قرار گرفت و برای تداوم گفتگو‌ها در این زمینه‌ها اعلام آمادگی شد.

امیرعبداللهیان از همتای هلندی جهت سفر به تهران دعوت کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین