کد خبر: ۸۶۲۳۹۶
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۷

۱۴ هزار رسانه در ایران فعال هستند

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد گفت: هم اکنون ۱۴ هزار رسانه در کشور فعالیت می‌کنند.
۱۴ هزار رسانه در ایران فعال هستند
آفتاب‌‌نیوز :

ایمان شمسایی پنجشنبه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه ایلام اظهار کرد: عضویت افراد در سامانه جامع رسانه‌ها تسهیل شده است. امروز بیش از ۱۳۰ روزنامه، هشت هزار مجله، پنج هزار پایگاه خبری و ۲۸ خبرگزاری در کشور فعالند و فعالیت رسانه‌ای می‌کنند.

وی ادمه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از رسانه‌ها حمایت کند، ولی تعهد اصلی ما نسبت به مخاطب است، در حوزه‌هایی مانند مهندسان و پزشکان شاهد یک نظام صنفی واحد هستیم، اما متاسفانه در حوزه وسیع رسانه نظام صنفی مستقل و واحدی نداریم.

شمسایی با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته یک ۱۰ میلیارد ریال به رسانه‌های کشور کمک شده است، افزود: سیاست دولت در حوزه رسانه بر این است که هم صنف و هم کار حرفه‌ای و محتوای مربوطه مهم است و نباید هیچکدام را فدای دیگری کرد.

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد گفت:معافیت رسانه‌ها از مالیات لغو نشده است، اگر رسانه آگهی دولتی بگیرد از مالیات معاف است، ولی شرکت‌های خصوصی باید خود ۹ درصد مالیات را پرداخت کنند این معافیت شامل شرکت‌های خصوصی نمی‌شود.

شمسایی تصریح کرد: طبق ماده ۴۶ قانون مطبوعات صاحب امتیاز و مدیر مسئول موظف به بیمه کردن نیرو‌های خود هستند، اما برای آن نیز شرایط وجود دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین