کد خبر: ۸۶۲۴۷۲
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۳

بازداشت ۶ نفر در گیلان

 فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری ۶ نفر از گردانندگان صفحات مجازی برای تشویش اذهان عمومی در گیلان خبر داد.
بازداشت ۶ نفر در گیلان
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش  پایگاه خبری پلیس گیلان، سردار عزیزالله ملکی گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی در پی رصد مستمر فضای مجازی تعدادی صفحه مجازی به قصد تشویش اذهان و همچنین تحریک افراد برای برهم زدن نظم و امنیت عمومی را شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه با اقدامات فنی و پلیسی مخفیگاه متهمان در شهرستان رشت شناسایی شد، افزود: متهمان با هماهنگی قضایی در مخفیگاهشان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی آلات و ادوات ارتکاب جرم کشف شد، بیان کرد: گردانندگان این صفحات فضای مجازی با انتشار تصاویری با مضمون تشویش اذهان عمومی در حال برنامه‌ریزی برای اغتشاش‌آفرینی، و تحریک افکار عمومی برای ایجاد ناامنی بودند که صفحات آنان مسدود و از دسترس خارج شد.

سردار ملکی با اشاره به اینکه متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند از مردم خواست در صورت اطلاع از فعالیت مجرمانه برخی از افراد برای ایجاد ناامنی مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

بنا به گزارش دیگری از پایگاه خبری پلیس گیلان، فرمانده انتظامی شهرستان املش گفت: چهار نفر از عاملان انتشار مطالب توهین‌آمیز که موجب تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی شده بودند، توسط پلیس دستگیر شدند.

سرهنگ شریف رحیمی اظهار کرد: فضای مجازی یکی از ابزار‌های جنگ نرم دشمن در تغییر سبک زندگی، فرهنگ، اعتقادات، آداب و رسوم جوامع است که بصیرت و هوشیاری، شرط پیروزی در این راه به حساب می‌آید.

وی در ادامه با بیان اینکه در پی انتشار مطالب توهین‌آمیزی که موجب تشویش اذهان عمومی در خصوص فضای مجازی شده بود، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی با انجام اقدامات فنی چهار نفر را در این راستا شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان املش از دستگیری متهمان مورد نظر که ۲ نفر مرد و ۲ نفر زن هستند پس از هماهنگی قضایی خبر داد و گفت: این افراد در تحقیقات پلیس به جرم خود اعتراف و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

سرهنگ رحیمی با اعلام اینکه عدم آموزش صحیح و استفاده نادرست از فضای مجازی، عواقب جبران‌ناپذیری را برای کاربران به همراه دارد، خاطرنشان کرد: برخورد قانونی با جرایم و تخلفات در فضای مجازی در دستور کار پلیس قرار دارد و قاطعانه با افرادی که بخواهند با نشر اکاذیب موجب تشویش اذهان عمومی شوند، برخوردمی شود.

عاملان نزاع در لوشان راهی زندان شدند

همچنین بنا به گزارش دیگری از پایگاه خبری پلیس گیلان، فرمانده انتظامی شهرستان رودبار از شناسایی و دستگیری ۶ نفر از عاملان نزاع و درگیری خشن در شهر لوشان خبر داد و گفت: این افراد در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته و روانه زندان شدند.

سرهنگ عیسی روشن‌قلب با تاکید بر اینکه اقدامات و رفتار‌های اراذل و اوباش باعث تشویش اذهان عمومی و القاء حس ناامنی در جامعه می‌شود به نارضایتی مردم در این خصوص اشاره و اظهار کرد: حفظ نظم و امنیت مردم خط قرمز پلیس است و افرادی که بخواهند آن را خدشه‌دار کنند، با برخورد مقتدرانه و قانونی مجموعه انتظامی مواجه خواهند شد.

وی در ادامه گفت: در پی نزاع درگیری دسته جمعی ۶ نفر که منجر به مجروحیت جدی برخی از طرفین درگیری در شهر لوشان شده بود، دستگیری این افراد در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار با بیان اینکه ماموران کلانتری ۱۴ پس از تحقیقات نامحسوس صورت گرفته و اقدامات فنی، متهمان این پرونده را شناسایی و با هماهنگی قضایی آنان را دستگیر کردند، افزود: این افراد از اراذل و اوباش و دارای سوابق متعددی از قبیل، حمل سلاح، ایجاد درگیری، نزاع و قدرت‌نمایی در اماکن عمومی و سلب امنیت و آسایش مردم هستند.

این مقام انتظامی علت درگیری این افراد را طبق اعتراف آنان، اختلافات شخصی عنوان کرد و بیان کرد: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته و روانه زندان شدند.

سرهنگ روشن قلب در پایان با هشدار به مخلان نظم و امنیت عمومی، خاطرنشان کرد: پلیس با قاطعیت و جدیت به پشتوانه همکاری آگاهانه شهروندان با اراذل و اوباش و هنجارشکنان برخورد می‌کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین