کد خبر: ۸۶۲۶۵۵
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰

همه دستگاه‌ها برای بارش‌های پاییزی آماده باشند

استاندار کرمانشاه بر لزوم آمادگی دستگاه‌ها برای بارش‌های پیش رو و لایروبی رودخانه‌ها خصوصا قره‌سو تاکید کرد.
همه دستگاه‌ها برای بارش‌های پاییزی آماده باشند
آفتاب‌‌نیوز :

محمد طیب صحرایی، در جلسه امروز (اول مهر) ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه با بیان اینکه با همراهی دستگاه‌ها و خود مردم باید برای هرگونه بحران طبیعی و حوادث انسانی آماده باشیم، افزود: با توجه به پیش‌بینی بارش‌های قابل توجه برای پاییز پیش رو و هشدار‌های مکرر هواشناسی، لازم است همه دستگاه‌ها آمادگی کافی را داشته باشند.

وی یکی از مهمترین اقدامات را لایروبی و خطرزدایی رودخانه‌ها برشمرد و عنوان کرد: لایروبی رودخانه‌ها باید متناسب با وظایف قانونی دستگاه‌ها صورت بگیرد.

استاندار کرمانشاه لایروبی رودخانه قره‌سو را با محوریت شرکت آب منطقه‌ای و همراهی سایر دستگاه‌ها خصوصا شهرداری مورد تاکید ویژه قرار داد و گفت: لازم است این کار تا قبل از شروع بارش‌ها یعنی تقریبا ۲۰ مهرماه انجام شود.

صحرایی همچنین از مشکلات سال گذشته سد کیلانبر نیز یاد و اظهار کرد: ایمن سازی و ترمیم این سد نیز باید قبل از شروع بارش‌ها صورت گیرد. 

به گفته مدیر ارشد استان کرمانشاه، همه این اقدامات باید با قید فوریت صورت گیرد.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به معضل کشاورزان مهاجر غیرمجاز داشت و گفت:این افراد آسیب جدی به منابع آب و خاک استان وارد می‌کنند. ساماندهی آنان نیز نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، دستورالعمل روشن و گام به گام و کار مفصل است.

صحرایی خاطرنشان کرد: وسعت ۱۴۰۰ هکتاری که تخمین زده می‌شود در اختیار کشاورزان مهاجر باشد وسعت جدی است که باید برای مقابله با آن اقدامات تنبیهی و تشویقی تعیین شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین