کد خبر: ۸۶۲۷۲۱
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸

اومیکرون پیرولا چیست؟

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ″پیرولا″ زیرسویه جدید کرونا اومیکرون است که با علائمی مانند عطسه، سردرد و سوزش و خارش چشم آغاز می‌شود.
اومیکرون پیرولا چیست؟
آفتاب‌‌نیوز :

مشهود تقی‌لو در رابطه با سویه جدید اومیکرون، اظهار کرد: ″اومیکرون پیرولا″ سویه جدید در کشور شیوع پیدا کرده و افراد زیادی طی یک ماه اخیر مبتلا شده‌اند.

وی در رابطه با علائم اومیکرون پیرولا، افزود: عطسه، سرفه، سردرد، گلودرد، آبریزش بینی، سوزش و خارش چشم و خستگی از جمله علائم این ویروس است.

این مسئول در رابطه با عملکرد ویروس اومیکرون پیرولا، تصریح کرد: این ویروس زمانی که وارد بدن می‌شود، سیستم ایمنی بدن و آنتی‌بادی‌هایی که واکسن تولید می‌کند را دور زده و فرار می‌کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان، ضمن تاکید بر رعایت بهداشت فردی و آداب تنفسی و استفاده از ماسک در افرادی که دارای علائم مذکور هستند، گفت: با توجه به اینکه داروی خاصی برای این بیماری وجود ندارد و پزشکان به بیماران استراحت، حفظ آرامش و دریافت مسکن‌ها را توصیه می‌کنند.

تقی‌لو با اشاره به آغاز فصل پاییز و بیماری آنفلوانزا، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود افراد واکسن آنفلوانزا را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ویروسی آنفلوانزا دریافت کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین