کد خبر: ۸۶۲۸۱۶
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۳

امیر عبداللهیان در دیدار با وزیر خارجه سوئد: نوری را آزاد کنید

وزیران امور خارجه ایران و سوئد در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک در ارتباط با مسائل کنسولی رایزنی و گفت وگو کردند.
امیر عبداللهیان در دیدار با وزیر خارجه سوئد: نوری را آزاد کنید
آفتاب‌‌نیوز :

حسین امیر عبداللهیان در دیدار آقای «توبیاس بیلستروم » وزیر امور خارجه سوئد با اشاره به چند بار گفت‌وگوی تلفنی مشترک با وی طی ماه‌های گذشته گفت: موضوعات مهمی برای گفت‌وگو و تبادل نظر در حوزه های مختلف داریم اما مهمترین موضوع، تداوم اهانت به قرآن کریم در کشور شما است.

این دیپلمات عالی رتبه ایرانی با اشاره به جریحه دار شدن احساسات دو میلیارد مسلمان جهان از اهانت‌های مکرر به قرآن کریم در کشور سوئد گفت: دفاع از ارزش‌های سوئد به قیمت نادیده گرفتن ارزش‌های دو میلیارد مسلمان جهان قابل پذیرش نیست، لذا می‌خواهیم بر اهمیت و ضرورت مسئولیت پذیری و پاسخگویی دولت سوئد در این زمینه تاکید کنیم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: در مورد تبادل سفرا منتظر یک اقدام خوب درباره قرآن کریم در کشور سوئد هستیم.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره وضعیت آقای حمید نوری شهروند ایرانی زندانی در سوئد گفت: هیچ تردیدی نیست که پشت پرونده آقای نوری منافقین هستند که دستشان به خون هزاران شهروند ایرانی آلوده بوده و انتظار ما آن است که دولت سوئد در مرحله تجدید نظر تصمیم عاقلانه و شجاعانه بگیرد و او آزاد شود.

رایزنی وزیران امور خارجه ایران و سوئد در نیویورک 

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به اینکه تاریخ روابط دو کشور ایران و سوئد مملو از همکاری است، گفت: ما برای همکاری های مثبت و سازنده در زمینه‌های مختلف آمادگی داریم.

وزیر امور خارجه سوئد نیز در این دیدار گفت: اسلام هراسی نزد دولت سوئد جایی ندارد و ما طرفدار بردباری دینی هستیم.

وی تمایل کشورش را به تداوم گفت‌وگو و همکاری با تهران اعلام کرد.

وزیر امور خارجه سوئد در خصوص برخی موضوعات کنسولی مورد نظر کشورش نیز گفت و گو کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین