کد خبر: ۸۶۲۸۸۳
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲

مشاور سابق زلنسکی: درگیری اوکراین تا ۲۰۳۵ ادامه می‌یابد

یکی از مشاوران سابق زلنسکی با پیش‌بینی این مساله که بعید است روسیه و اوکراین در آینده‌ای نزدیک به حل اختلافات خود نائل شوند، گفت: درگیری بین دو کشور می‌تواند بیش از یک دهه ادامه یابد.
مشاور سابق زلنسکی: درگیری اوکراین تا ۲۰۳۵ ادامه می‌یابد
آفتاب‌‌نیوز :

 "الکسی آرستوویچ" مشاور سابق ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین گفت: این جنگ به طور حتم تا ۲۰۳۵ ادامه پیدا می‌کند. روسیه به دنبال تشکیل یک امپراتوری جدید است که هرگز بدون الحاق اوکراین اجرایی نمی‌شود.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، وی با تاکید بر این پیش بینی گفت: مرحله دقیق این بن بست تا ۲۰۳۵ ادامه پیدا خواهد کرد.

وی استدلال کرد که این بن بست نظامی نیست. دو طرف شاید به آتش بسی دست پیدا کنند یا این درگیری را خاتمه دهند اما درگیری بر سر حوزه‌های اقتصادی، اطلاعاتی و دیپلماتیک ادامه می‌یابد.

آرستوویچ گفت، اوکراین باید به زندگی در وضعیت تهدید نظامی مداوم عادت و "وضعیت هشدار پیشرفته" را حفظ کند و پیشنهاد کرد که کی‌یف باید از رژیم صهیونیستی الگوبرداری کند، اگر می‌خواهد خود را با چنین شرایطی تطبیق دهد: "در هر لحظه، حتی پس از پایان جنگ کنونی، جنگ ممکن است رخ دهد یا حادثه مرزی روی دهد."

وی خاطرنشان کرد، نخستین بار در ‌آوریل ۲۰۲۲ چنین پیش بینی کرده و صحبت‌هایش در آن زمان باعث نگرانی مردم شده بود.  

روز سه شنبه نشریه بلومبرگ گزارش کرد که گروه هفت بر این باور است که درگیری اوکراین و روسیه شاید برای شش یا هفت سال دیگر ادامه داشته باشد. این بازه زمانی به دلیل فقدان پیشرفت ضد حمله اوکراین اتفاق می‌افتد.

یکی از مقام‌های مطلع به بلومبرگ گفته بود که کی‌یف احتمالا با تامین ناکافی تسلیحات غربی و افزایش تلفات در بین نیروها دست و پنجه نرم می‌کند. اوکراین و حامیان غربی او جدا از چنین پیش بینی‌هایی، هنوز مخالف ایده مذاکره با روسیه هستند و هرگونه قطعنامه در ارتباط با این درگیری را که شامل واگذاری اراضی اوکراین به مسکو می‌شود، رد کرده‌اند.

مسکو بارها گفته که آماده گفت‌وگوست اما تاکید دارد که باید منافع روسیه نیز در مدنظر قرار گیرد.

روز شنبه نیز سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه به خبرنگاران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود که مسکو مایل به حضور در مذاکرات صلح است اما پیشنهادهای آتش بس را مدنظر قرار نمی‌دهد چون پیشتر فریب خورده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین