کد خبر: ۸۶۲۹۱۹
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۲

راه حلی ساده برای افزایش عمر بیماران قلبی

مطالعه جدید بیان می‌کند افرادی که در معرض ریسک بالا بیماری قلبی هستند، پایین نگه داشتن فشارخون کمتر از حد استاندارد می‌تواند به افزایش طول عمر کمک کند.
راه حلی ساده برای افزایش عمر بیماران قلبی
آفتاب‌‌نیوز :

به گفته محققان بیمارستان بریگام و زنان بوستون، فشارخون سیستولیک کمتر از ۱۲۰ mm Hg موجب افزایش طول عمر بیماران قلبی از ۶ ماه تا ۳ سال می‌شود. در حال حاضر حد استاندارد این فشارخون ۱۴۰ mm Hg تعریف شده است.

فشارخون سیستولیک، عدد بالایی در زمان خواندن فشارخون است.

دکتر «موتیا وادوگاناتان»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «این آمار و ارقام در مورد امید به زندگی بسیار برای بیماران ملموس است.»

آزمایش اولیه منتشرشده در سال ۲۰۱۵ نشان داده بود که کنترل شدید فشارخون می‌تواند موجب کاهش نرخ کلی مرگ و میر در افراد مبتلا به ریسک بیماری قلبی تا ۲۷ درصد شود، اما محققان علت دقیق آن را نمی‌دانستند.

در این مطالعه، داده‌های مربوط به بیش از ۹۰۰۰ فرد بزرگسال ۵۰ سال به بالا که با ریسک بالا بیماری قلبی مواجه بودند، اما دیابت نداشتند، مجدداً بررسی شد. فشارخون سیستولیک تمامی بیماران بین ۱۳۰ تا ۱۸۰ بود. بیماران به مدت میانگین سه سال تحت نظر بودند.

طبق یافته‌های محققان، اگر تمامی بیماران تا آخر عمر به مصرف داروی فشارخون شان ادامه دهند، می‌توانند ۶ ماه تا ۳ سال بیشتر عمر کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین