کد خبر: ۸۶۲۹۲۰
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸
یک نظرسنجی نشان داد؛

ترامپ در ۲۰۲۴ بایدن را با ۹ درصد اختلاف شکست می‌دهد

یک نظرسنجی نشان داد میزان محبوبیت دونالد ترامپ بهبود یافته و او می‌تواند جو بایدن را در انتخابات ۲۰۲۴ به راحتی شکست دهد.
ترامپ در ۲۰۲۴ بایدن را با ۹ درصد اختلاف شکست می‌دهد
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس نظرسنجی تازه ای‌بی‌سی/واشنگتن‌پست، وقتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا کاخ سفید را ترک کرد ۳۸ درصد از عملکرد او راضی بودند و ۶۰ درصد ناراضی. اکنون میزان رضایت از ترامپ به ۴۸ درصد رسیده و میزان نارضایتی از او به ۴۹ درصد کاهش یافته است. گفتنی است که بالاترین میزان رضایت از ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری‌اش هم ۴۸ درصد بود.

در مقابل، این نظرسنجی نشان داد که ۵۶ درصد از آمریکایی‌ها از جو بایدن، رئیس‌جمهوری کنونی کشورشان ناراضی هستند و ۷۵ درصد از این افراد می‌گویند که با نگاهی به گذشته، عملکرد ترامپ، رقیب اصلی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ را تأیید می‌کنند.

این برتری نسبی ترامپ در مقابل بایدن، در حالی است که اکثر آمریکایی‌ها ادعای تقلب انتخاباتی وی را قبول ندارند. ۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان می‌گویند بایدن به شکلی کاملاً قانونی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ پیروز شد و تنها ۲۹ درصد با ترامپ هم‌نظر هستند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که در رقابت فرضی میان جو بایدن و دونالد ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۴، دونالد ترامپ با کسب ۵۱ درصد آرا در برابر ۴۲ درصد، بایدن را شکست می‌دهد. نسبت به نظرسنجی مشابه ای‌بی‌سی/واشنگتن‌پست در ماه فوریه، آرای ترامپ در این بخش ۳ درصد افزایش و آرای بایدن ۲ درصد کاهش داشته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین