کد خبر: ۸۶۲۹۴۱
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱

اعتراضات هزاران نفری در لندن علیه بریگزیت

هزاران معترض علیه بریگزیت در لندن، پایتخت انگلیس با برگزاری تجمعاتی دست به اعتراض زدند و خواستار پیوستن دوباره این کشور به اتحادیه اروپا شدند.
اعتراضات هزاران نفری در لندن علیه بریگزیت
آفتاب‌‌نیوز :

 هزاران تن از حامیان اتحادیه اروپا در لندن روز شنبه که خواستار بازگشت انگلیس به این اتحادیه هستند، با برگزاری تجمعاتی دست به اعتراض زدند و همچنان که پرچم‌ اتحادیه اروپا را در دست داشتند و کلاه‌ها و لباس‌هایی به رنگ این پرچم را بر تن کرده بودند، به سمت میدان پارلمان حرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، معترضان در لندن علاوه بر اینکه بریگزیت را «اشتباهی بزرگ» خواندند، بنرهایی در دست داشتند که طبق نوشته‌های آن خواستار استعفای دولت نیز شدند.

«مایک گلس‌ورثی» رئیس جنبش اروپایی بریتانیا که در این اعتراضات شرکت کرد، گفت: بریگزیت خیانت به طبقه کارگر و کارگران طبقه متوسط پایین در زمینه‌های ماهیگیری، کشاورزی و غیره است. ما نیاز داریم تا اطمینان حاصل کنیم که کشور مجددا به اتحادیه اروپا بازخواهد گشت و کرسی‌های خود را دوباره در این اتحادیه می‌گیریم.

این اعتراضات توسط نهاد غیردولتی «راهپیمایی ملی عضویت دوباره» سازماندهی شد و شعار آن‌ها «ما خواستار بازگشت ستاره‌مان هستیم» بود.

«پیتر کُر» رهبر و یکی از بنیانگذاران این نهاد موسوم به NRM گفت: چون احساس می‌کنم همه در کشور خسته و تسلیم شده‌اند، تصمیم گرفتم چنین تجمعی را برپا کنم. بریگزیت یک اشتباه بزرگ بود. همه ما به‌خصوص طبقه کارگر و مردم فقیرتر بهای آن را می‌پردازیم و باید اقدمی در این راستا انجام دهیم.

طی یک همه‌پرسی که در سال ۲۰۱۶ در بریتانیا برگزار شد، اکثریت به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. بعد از اینکه توافق خروج بریگزیت به دست نمایندگان بریتانیا و اتحادیه اروپا در ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ به امضا رسید، بریتانیا رسما در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین