کد خبر: ۸۶۲۹۸۴
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۳

پاشینیان با وزیر کشور روسیه دیدار کرد

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز دوشنبه طی دیداری با ولادیمیر کولوکولتسف، وزیر کشور روسیه با وی در رابطه با اهمیت همکاری‌ها میان وزرای امور کشور روسیه و ارمنستان گفتگو کرد.
پاشینیان با وزیر کشور روسیه دیدار کرد
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر کشور روسیه برای شرکت در نشست مشترک وزرای کشور روسیه و ارمنستان، به ایروان سفر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی دولت در بیانیه‌ای اعلام کرد: نخست‌وزیر پاشینیان بر اهمیت همکاری میان وزرای کشور و کار مداوم برای نبرد علیه جرایم تاکید کرد.

این دیدار در حالی انجام گرفته است که پاشینیان روز گذشته در سخنانی اظهار کرده بود: نظام‌ها و سازوکار‌های امنیتی خارجی که ارمنستان در آن‌ها حضور دارد، در حفاظت از امنیت ملی ما ناکارآمد هستند. برای همه ما روشن شده که سازمان پیمان امنیت جمعی و همکاری سیاسی-امنیتی ارمنستان و روسیه برای حفاظت از امنیت خارجی ارمنستان کافی نیستند. ما باید در همکاری با همه شرکایی که آماده برداشتن اقدامات متقابل به نفع یکدیگر هستند، ابزار‌های امنیت داخلی و خارجی‌مان را متحول و تقویت کنیم.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات نیکول پاشینیان آمده است: پاشینیان به جای آنکه توافق‌های میان رهبران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره آینده قره‌باغ را رعایت کند، به هشدار‌ها و تذکر‌های غربی متوسل شده است.

به گفته این بیانیه، رهبر ارمنستان تصمیم گرفت که به جای همکاری منظم با روسیه و جمهوری آذربایجان، به سراغ غرب برود.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه اظهار کرد: نیکول پاشینیان در تمام این مدت اذعان داشت که ارمنستان عامدانه در تدارک پشت کردن به روسیه است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره ادعای نقش مسکو در تظاهرات ایروان آمده است: رویکرد غیرمسئولانه دولت پاشینیان یک نارضایتی را در میان جامعه ارمنستان ایجاد کرد که این خودش را در تظاهرات مردمی نشان داد. اینکه روسیه در این نقشی داشته، خلاف واقعیت است.

در ادامه این بیانیه، مسکو به ایروان متذکر شد که با تخریب رابطه چندجانبه و دیرینه میان ارمنستان و روسیه، مرتکب اشتباه بزرگی می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین