کد خبر: ۸۶۳۲۹۱
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۴

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران بخاطر ارسال پهپاد به روسیه

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اتهاماتش علیه ایران برای ارسال پهپاد به روسیه را تکرار و تحریم‌های جدیدی علیه شبکه تامین مالی این پهپادها اعلام کرد.
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران بخاطر ارسال پهپاد به روسیه
آفتاب‌‌نیوز :

آمریکا روز چهارشنبه با تکرار اتهاماتش علیه ایران مبنی بر ارسال هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه، تحریم‌هایی علیه کشورمان وضع کرد.

به گزارش رویترز، واشنگتن مدعی است: شبکه‌ای که ارسال و تامین قطعات پهپادهای ایرانی به روسیه را به عهده دارد، مشمول تحریم‌های جدید می‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای ادعا کرد: این شبکه در واقع مسئول تامین مالی تامین قطعات مورد استفاده در ساخت پهپادهای شاهد-۱۳۶ توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

این وزارتخانه اعلام کرد که تحریم‌های جدید آمریکا شامل افراد و نهادهایی با ملیت‌های ایرانی، چینی، ترکیه و امارات متحده عربی را هدف قرار می‌دهد.

برایان نلسون، مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا گفت: پهپادهای ساخت ایران همچنان به روسیه ارسال و از این پهپادها برای حمله به غیرنظامیان و زیرساخت‌های اوکراین استفاده می‌شود.

جمهوری اسلامی بارها نسبت به ادعاهای مطرح شده توسط غرب مبنی بر ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه جهت استفاده در جنگ اوکراین واکنش نشان داده و آن را تکذیب کرده است.

در همین پیوند ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید داشته است که هرگونه تلاش برای مرتبط ساختن جنگ اوکراین به همکاری‌های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران با روسیه، اقدامی صرفا با اهداف سیاسی است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین