کد خبر: ۸۶۳۴۹۶
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۲:۱۰
در واکنش به درخواست این کشور برای نابودی مراکز تولید پهپاد در ایران

اوکراین درخواست حمله به مراکز تولید پهپاد در ایران را تکذیب کرد

یک اداره وابسته به شورای امنیت ملی اوکراین، گزارش‌های منتشر شده مبنی بر درخواست این کشور برای نابودی مراکز تولید پهپاد در ایران را تکذیب کرد.
اوکراین درخواست حمله به مراکز تولید پهپاد در ایران را تکذیب کرد
آفتاب‌‌نیوز :

اداره مبارزه با اطلاعات دروغین، وابسته به شورای امنیت ملی اوکراین ضمن رد ادعا‌های مطرح شده درخصوص درخواست کی‌یف برای حمله به مراکز تولید پهپاد در ایران گفت که مردم تنها باید به بیانیه‌های معتبر و رسمی استناد کنند.

روزنامه گاردین اخیرا در گزارشی نوشت: در سندی ۴۷ صفحه‌ای که اوکراین در ماه اوت برای دولت‌های گروه۷ (آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، کانادا، ژاپن و آمریکا) فرستاده، ادعا شده که بیش از ۶۰۰ حمله پهپادی به شهر‌های اوکراین انجام شده که در سه ماه گذشته، در پهپاد‌های به کار رفته در این حملات، فناوری غربی یافت شده است.

گاردین در ادامه نوشته بود که کی‌یف در پیشنهاداتش به متحدان غربی برای اقدام در این زمینه که احتمالا از سوی آن‌ها رد خواهد شد، «حمله موشکی به تاسیسات تولید این پهپاد‌ها در ایران، سوریه و یک تاسیسات بالقوه تولید این پهپاد‌ها در روسیه را مطرح کرده است.»

کی‌یف در این باره گفته بود که «اگر شرکا ابزار‌های تخریبی لازم را فراهم کنند، این موارد توسط نیرو‌های دفاعی اوکراین قابل انجام است.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین