کد خبر: ۸۶۳۵۷۶
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱

کی‌یف: غرب باید بگوید حمایت‌ها تا کجا ادامه خواهد داشت

دبیر شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین، گفت: کی‌یف باید بداند که آیا غرب تا زمان پیروزی اوکراین از این کشور حمایت خواهد کرد یا اینکه حمایت‌های غربی تاریخ انقضا خواهند داشت.
کی‌یف: غرب باید بگوید حمایت‌ها تا کجا ادامه خواهد داشت
آفتاب‌‌نیوز :

دبیر شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین اذعان کرد، غرب تصویر واضحی از اینکه جنگ اوکراین چه موقع به اتمام خواهد رسید، ندارد.

«الکسی دانیلوف» دبیر شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین طی یک مصاحبه تلویزیونی بیان کرد: آمریکا و متحدانش بار‌ها اظهار کرده‌اند تا زمانی که جنگ ادامه داشته باشد، از کی‌یف حمایت می‌کنند. اما با این حال حامیان غربی اوکراین هرگز مشخص نکرده‌اند که آیا این حمایت‌ها تا پیروزی اوکراین ادامه خواهد داشت یا خیر.

وی در ادامه افزود: هیچکسی علنا نمی‌تواند پاسخ دهد که پیروزی ما چه معنایی دارد. آن‌ها به ما می‌گویند که از شما حمایت خواهیم کرد تا ...، اما من نشنیده‌ام که واژه «پیروزی» را استفاده کنند. آن‌ها می‌گویند تا زمانی که خودتان تصمیم بگیرید.

دانیلوف تاکید کرد: کی‌یف باید بداند که آیا غرب تا زمان پیروزی اوکراین از این کشور حمایت خواهد کرد یا اینکه حمایت‌های غربی تاریخ انقضا خواهند داشت.

این اظهارات دبیر شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین پس از آن مطرح شد که سرگئی مارچنکو، وزیر دارایی اوکراین اذعان کرد که «تعداد افرادی که مایلند به کی‌یف پول بدهند، کمتر و کمتر می‌شوند و سوالات زیادی هستند که مالیات‌دهندگان در این کشور‌ها تا چه اندازه مشتاقند به ما پول بدهند».

وزیر دارایی اوکراین در بهار گذشته گفته بود، بودجه اوکراین با کسری ماهانه ۵ میلیارد دلار از زمان آغاز جنگ روبه‌روست که دو سوم آن از محل وام‌های و کمک‌های بلاعوض خارجی تامین و سه چهارم آن صرف نیاز‌های نظامی می‌شود.

پیشتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین به روزنامه اکونومیست گفت که «حس می‌کنم حمایت‌ها از جانب رهبران غربی ضعیف‌تر می‌شود». او در ادامه مدعی شد که شکست در برابر حمایت از اوکراین با «طرفداری از روسیه» برابری می‌کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین