کد خبر: ۸۶۳۸۹۰
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳

بزرگترین شکست چین مقابل ایران

تیم ملی شطرنج ایران در دیداری سخت و دشوار موفق شد چین یکی از قدرت‌های بزرگ شطرنج جهان را در هانگژو از پیش‌رو بردارد.
بزرگترین شکست چین مقابل ایران
آفتاب‌‌نیوز :

حضور چین و هندوستان دو قدرت بزرگ شطرنج جهان و ازبکستان تازه به پا خواسته که اخیراً با ستاره‌های جوانش قهرمان المپیاد در این رشته شدند، رقابت‌های بازی‌های آسیایی را در حد تورنمنت‌های بزرگ شطرنج جهان برای ایران سخت و دشوار کرده است. در رقابت‌های انفرادی بعد از شروع ناامیدکننده کاپیتان ایران پرهام مقصودلو و کناره‌گیری او از رقابت‌ها و توقف محمدامین طباطبایی در یک‌قدمی مدال برنز، تیم ایران را بدون مدال راهی رقابت‌های سخت تیمی در این تورنمت سخت شطرنجی کرد.

امروز و در روز سخت بازی‌ها برای ایران دقایقی قبل تیم ملی ایران موفق شد چین را در رقابتی نفس‌گیر از پیش رو بردارد تا به تنهایی در صدر جدول قرار گیرد و فردا در رقابتی سخت و دشوار به مصاف تیم ازبکستان برود.

سه تساوی در میز‌های دوم تا چهارم توسط محمد امین طباطبایی، پویا ایدنی و بردیا دانشور تمام نگاه‌ها رابه میز یک کشانده بود. نبرد بین کاپیتان اول شطرنج ایران پرهام مقصودلو و وی یی که در غیاب دو ابر ستاره چینی دین لیرن (قهرمان حال حاضر جهان) و یانئی روی میز یک نتیجه پایانی رقابت دو تیم را تعیین می‌کرد.

این نبرد سخت و نفس‌گیر در روزی که پرهام دوباره به پا خواسته بود و شبیه روز‌های خوبش بود در پایان و در حالی که مات شمار‌های مختلف در انجین‌ها عدد ۱۲ را نشان می‌دادند در آخر بازی پیاده و اسب به نفع گلادیاتور ایرانی به پایان رسید تا ایران در عین ناباوری یکی از قدرت‌های بزرگ شطرنج جهان را شکست دهد.

این پیروزی ما را با سه برد به صدر جدول و بالاتر از هند و ازبکستان رساند تا فردا دیدار نفس‌گیر ایران و ازبکستان که اخیراً قهرمان المپیاد جهانی شد نقش تعیین‌کننده‌ای در جدول داشته باشد، جایی که کاپیتان ایران و قهرمان اسبق شطرنج جوانان جهان پرهام مقصودلو روی میز یک باید به مصاف نودیربک عبدوستاروف پدیده جوان ازبک‌ها و قهرمان رقابت‌های سریع شطرنج جهان برود که این روز‌ها یکی از آماده‌ترین بازیکنان شطرنج جهان است.

ایران در صورت پیروزی برابر ازبکستان که احتمالا با ترکیب دیدار با چین برگزار خواهد شد به احتمال خیلی زیاد مدال نقره خود را تضمین کرده است و باید برای رسیدن به طلا هند را از دور رقابت‌ها کنار بزند.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین