کد خبر: ۸۶۴۰۰۶
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶

چینی‌ها در گرگان غوغا کردند

تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر گرگان در سومین روز از برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش‌های آیینی و سنتی شاهد استقبال پرشور مخاطبان از اجرای نمایشی کشور چین بود.
چینی‌ها در گرگان غوغا کردند
آفتاب‌‌نیوز :

 یکشنبه نهم مهر ماه و در سومین روز از برگزاری بخش صحنه‌ای بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش‌های آیینی و سنتی در حالی به میزبانی شهر‌های گرگان و کردکوی استان گلستان برگزار شد که اولین اجرای بخش بین الملل جشنواره از کشورچین در هر دو نوبت با استقبال مخاطبان روبه رو شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی، الله قلی نظری بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر استان گلستان پس از پایان اجرای اول گروه نمایش کشور چین بود که از طرف ستاد برگزاری جشنواره گفت: امیدوارم طی روز‌هایی که میزبان هنرمندان عزیز کشور چین بودیم به آن‌ها خوش گذشته باشد و بنده از طرف ستاد اجرایی جشنواره به همه این عزیزان خوش آمد و خسته نباشید می‌گویم که توانستند اجرای بسیار جذابی را پیش روی مخاطبان قرار دهند.

کن لی پینگ نماینده گروه نمایشی از کشور چین هم دربخش پایانی این اجرا ضمن قدردانی از ستاد برگزاری بیست و یکمین حشنواره بین المللی نمایش‌های آیینی و سنتی بیان کرد: من از طرف گروه اجرایی نمایش از همه شما هنرمندان، تماشاگران و مسئولان ممنونم که مقدمات برگزاری حضور گروه ما در ایران را فراهم کردید.

وی افزود: به اعتقاد ما کشور ایران سرزمین تاریخ است که برای خود داستان‌ها و قصه‌های طولانی زیادی دارد. امیدوارم این اجرا پلی میان ایران و چین باشد و بتوانیم به فهم عمیق تری از فرهنگ و تاریخ غنی هر دو کشور کمک کرده باشیم. شرایطی که حضور چرشور شما تماشاگران در این اجرا برای من بسیار ارزشمند و قابل توجه است.

براساس این گزارش قبل از اجرای نمایش کشور چین بود گروه اجرایی این اثر نمایشی و مخاطبان حاضر در تالار فخرالدین اسعد گرگانی هم به دلیل درگذشت فردوس کاویانی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان یک دقیقه سکوت کرده و از مقام هنری این بازیگر ارزنده کشورمان قدردانی کردند.

در ادامه اجرا‌های بخش صحنه‌ای بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش‌های آیینی و سنتی نمایش‌های «در انتظار گورو» به کارگردانی کاوه مهدوی از تهران و «شارامان» به کارگردانی سامان شکوریان از بهبهان در تماشاخانه نگاه تالار فخرالدین اسعد گرگانی و نمایش «فین جین» به کارگردانی رضا آقایی میبدی از یزد در مجتمع فرهنگی هنری کردکوی روی صحنه رفتند که اجرای هر سه این نمایش‌ها با استقبال خوب مخاطبان همراه شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین