کد خبر: ۸۶۴۰۴۳
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۳
عرضه محصولات شرکت‌های خودروساز منتظر نظر سازمان حمایت

ال ۹۰ ایرانی در سامانه یکپارچه فروش عرضه می‌شود؟

عرضه محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز از مسیر سامانه یکپارچه با، اما و اگر‌های گوناگونی روبرو شده است. اما مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو از برگزاری دور سوم در صورت همکاری سازمان حمایت خبر می‌دهد.
ال ۹۰ ایرانی در سامانه یکپارچه فروش عرضه می‌شود؟
آفتاب‌‌نیوز :

مدیر سامانه یکپازچه فروش خودرو گفت منتظر اطلاعیه سازمان حمایت برای برگزاری دور سوم فروش خودرو از مسیر سامانه یکپارچه هستیم.

مهدی تقدسی ادامه داد هنوز اطلاعیه فروش خودرو در سامانه یکپارچه ازسوی سازمان حمایت به ما ارسال نشده است تا بارگزاری اطلاعات انجام و اجرای طرح آغاز شود.

با توجه به صحبت‌های مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو و همچنین حمایت شورای رقابت از این مسیر فروش به نظر می‌رسد به زودی مرحله سوم فروش خودرو به کمک سامانه یکپارچه آغاز شود.

نکته قابل توجه در این میان سخنان مدیر سامانه یکپارچه درباره خودرو‌های عرضه شده در دور جدید فروش محصولات خودروسازان با ساز و کار نوبت دهی است.

تقدسی می‌گوید ایران خودرو و سایپا قرار نیست در دور سوم محصولی را پشت ویترین سامانه یکپارچه قرار دهند؛ بنابراین تنها محصولات خودروسازان خصوصی برای عرضه در دور جدید فروش گسترده خودرو باقی می‌ماند. البته مدیر سامانه یکپارچه از عرضه محصولات جدید نیز در دور سوم خبر می‌دهد.

الیته تقدسی مشخص نکرده منظورش از محصولات جدید، کدام خودرو‌ها هستند. زیرا در میان خودروسازان بزرگ کشور این روز‌ها صحبت از محصولات تازه خودروسازی سایپا و زیر مجموعه اش پارس خودرو است. البته نارنجی‌های جاده مخصوص در دور دوم فروش خودرو از مسیر سامانه یکپارچه فروش محصولات جدیدی مانند شاهین با گیربکس اتوماتیک و اطلس را عرضه کردند، اما می‌توان به کادیلا (ال ۹۰ ایرانی) و سهند اشاره کرد. اردیبهشت امسال، پارس خودرو در سامانه کدال سازمان بورس در طی اطلاعیه اعلام کرد پروژه تولید کادیلا (ال ۹۰ ایرانی) پیشرفت حدود ۳۳ درصدی داشته و نمونه‌های آزمایشی آن ساخته شده است.

هدف گذاری تولید این محصول جدید برای سال جاری حدود پنج هزار دستگاه است که به احتمال زیاد در سه ماه پایانی سال ۱۴۰۲ تولید انبوهش آغاز می‌شود. از آنجایی که خودروسازی سایپا، شاهین با گیربکس اتوماتیک را نیز بدون اعلام قیمت در دور دوم فروش گسترده خودرو با ساز و کار نوبت دهی عرضه کرده بود این احتمال وجود دارد که همین مسیر برای کادیلا نیز پیموده شود. هر چند فراموش نکنیم سایپا گفته برنامه‌ای برای حضور در دور سوم سامانه یکپارچه ندارد.

سهند دیگر محصول نارنجی‌های جاده مخصوص است که قرار است در خطوط تولید زیر مجموعه این خودروسازی یعنی پارس خودرو حضور داشته باشد. این خودرو پایش به صورت‌های مالی پارس خودرو در سامانه یکپارچه فروش باز شده، اما هنوز طرح فروشی برای آن در نظر گرفته نشده است؛ بنابراین احتمال حضور این خودرو نیز در دور سوم فروش سامانه یکپارچه صمت وجود دارد. "ری را" محصول جدید ایران خودرو نیز می‌تواند در لیست محصولات در انتظار عرضه در سامانه یکپارچه حضور داشته باشد هر چند احتمال اینکه امسال به طور انبوه تولید شود، بعید به نظر می‌رسد.

باید منتظر ماند و دید سامانه یکپارچه فروش خودرو با چه محصولاتی و چه زمانی در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت؟ آیا تنها خودرو‌های مونتاژی در این دور فروش حضور پیدا می‌کنند یا محصولات تازه وارد به سبد محصولاتی خودروسازان بزرگ نیز جز لیست خودرو‌هایی که عرضه می‌شوند، قرار خواهند گرفت؟

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین