کد خبر: ۸۶۴۴۲۱
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۵

رئیس قوه قضاییه: مشکلات اقتصادی تنها مختص کارکنان قضایی نیست

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: مشکلات اقتصادی تنها مختص کارکنان قضایی نیست بلکه تمامی اقشار جامعه درگیر آن هستند.
رئیس قوه قضاییه: مشکلات اقتصادی تنها مختص کارکنان قضایی نیست
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین  محسنی اژه‌ای چهارشنبه، ۱۲ مهرماه در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: افتخاراتی که از خطه آذربایجان برای نظام جمهوری اسلامی و همه دوره‌های ایران بوده و هست، فراموش نشدنی است.

وی با اشاره به ولادت پیامبر اکرم(ص)، افزود: رسول گرامی اسلام (ص)، قرآن کریم و دین اسلام را از سوی پروردگار برای ما آورده ولی ما قدر آن را نمی‌دانیم. خداوند متعال به ما نعمت بسیاری از جهات مختلف داده است. مخلوقات الهی بسیار هستند و شمارش آن از قدرت ما خارج است اما نعمتی بالاتر از حضرت محمد(ص) و کتابی که برای ما آورده است، نیست.

وی تاکید کرد: چقدر درمورد شخصیت آن حضرت مطالعه و تحقیق کردیم و چقدر در مورد میراث گرانبهایی که برای ما باقی گذاشته‌اند یعنی کتاب خدا و عترت خود قدردان هستیم؟ چقدر حداقل قرآن کریم را به صورت ظاهری مطالعه می‌کنیم و در آن تدبر داریم؟

محسنی اژه‌ای گفت: بعد از انقلاب اسلامی، قرآن کریم از مهجوریت درآمده و حافظان، قاریان و مفسرانی بسیاری در این حوزه داریم اما ما چقدر به این کتاب الهی که به عنوان یک گوهر گرانبهایی از رسول خدا(ص) به ما به ارث رسیده است، توجه داریم و چقدر به آموزه‌های قرآنی در زندگی روزمره عمل می‌کنیم؟

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی امروز در زمان غیبت با فرماندهی و رهبر نایب به دست ما رسیده است. اگر ما در این مدت کاری کنیم که کسی نسبت به نظام اسلامی و دین مبین بدبین شود، چه جوابی داریم؟ اگر کار و عمل ما جوری شود که مردم به اسلام خوش‌بین شوند، چقدر اجر و ثواب خواهد داشت.

وی ادامه داد: رسول اکرم(ص) آنقدر برای تبلیغ دین خدا تلاش می‌کرد و زحمت می‌کشید و دلسوزی می‌کرد تا افراد را به راه راست هدایت کند که خداوند متعال خطاب به ایشان می‌فرمایند که «لازم نیست اینقدر خودت را به زحمت بندازی».

رئیس قوه قضاییه با اشاره به رنج‌هایی که مسلمانان در طول تاریخ کشیده‌اند و دوران دفاع مقدس، گفت: ما در مقابل رنج‌هایی که در طول تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی کشیده شده، چه مسئولیت‌هایی داریم و چگونه می‌توانیم این دیون را پرداخت کنیم؟

وی خطاب به قضات و کارکنان قضایی استان، اظهار کرد: کارتان فوق العاده است. قضاوت از نظر حجم و نوع کار بسیار سخت و یک کارخطیر است. بسیاری از بزرگان حتی عهده دار این مسئولیت سنگین نمی‌شدند. حال علاوه بر بالا بودن حجم کار، فشار اجتماعی، توقعات و استرس زا بودن آن، امکانات نیز برای آن کم و گرفتاری‌ها و معیشت زندگی هم وجود داشته دارد.

وی در خاتمه تاکید کرد: مشکلات اقتصادی تنها مختص کارکنان قضایی نیست بلکه تمامی اقشار جامعه درگیر آن هستند.

 نمایندگان دستگاه قضایی آذربایجان شرقی در این جلسه به بیان دغدغه‌ها و چالش‌های خود پرداختند.

 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین