کد خبر: ۸۶۴۶۳
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۱
در اصفهان عنوان شد؛
ملت ایران از دستی که به سویش دراز شود استقبال می‌کند
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس جمهور یکی از مهمترین مسائل کشور را برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خواند و گفت: «در این دوره از انتخابات هر کسی که توانایی اداره کشور را دارد باید در صحنه حاضر شود و از سوی دیگر هیچ کسی حق ندارد مانع از اظهار نظر و سخنرانی اشخاص شود».

احمدی‌نژاد: کی خسته است؟ جمعیت: دشمن! [ویدئو] [+]
 
به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، محمود احمدی نژاد که پیش از ظهر امروز در 55 امین سفر استانی خود به استان اصفهان سفر کرده است در سخنرانی خود در میدان امام اصفهان اظهار داشت: «انتخابات ریاست جمهوری مهمترین و بالاترین صحنه حضور و تصمیم گیری و کمال اراده ملت است. ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری که بالاترین صحنه‌هاست به دنبال تحقق آرمان‌ها و اهداف و مسیر خود است». 

وی افزود: «ملت در انتخابات ریاست جمهوری راه آینده کشور و مسیری که باید همه طی کنند را انتخاب می‌کنند».

احمدی نژاد با بیان اینکه انتخابات متعلق به مردم ایران است، تصریح کرد: «انتخابات ریاست جمهوری صحنه هنرنمایی و تصمیم‌گیری یک ملت است در این انتخابات باید همه توانمندی‌های کشور، اندیشه‌ها، سلایق و دیدگاه‌ها و نظرات گوناگون به صحنه بیایند و بنده در همین جا از همه نخبگان و کسانی که این توانمندی را در خود می‌بینند دعوت می‌کنم به صحنه بیایند چرا که انتخابات متعلق به یک گروه یا یک فرد خاص نیست، بلکه متعلق به همه ملت است».
 
رئیس جمهور تاکید کرد: «در این دوره از انتخابات بنده به همراه اعضای دولت تلاش خواهیم کرد که بهترین انتخابات را همانند گذشته برگزار کنیم تا همگان بتوانند نظرات خود را آزادانه بیان کنند».

وی در ادامه سخنانش گفت: «در انتخابات همه یکسان هستند و هیچ کس حق ندارد مانع از اظهار نظر و سخنرانی‌های افراد شود».

احمدی نژاد تصریح کرد: «هر تصمیمی که ملت می‌گیرد باید همه گروه‌ها، افراد، شخصیت‌ها به آن احترام بگذارند».

رئیس جمهور در ادامه سخنانش ضمن تقدیر و تشکر از سخنان رهبر معظم انقلاب در نخستین روز از سال نو درباره انتخابات، گفت: «بنده از رهبر معظم انقلاب سپاسگزارم چرا که با بیانات دقیق خود موضوع انتخابات در سال جدید را باز کردند».

وی گفت: «از نگاه دولت مسئله اول حضور حداکثری و تحقق اراده ملت است و مسئله دیگر آزادی کامل برای حضور هر کس که می‌تواند خود را مطرح کند و یا توان اداره کشور را در خود می‌بیند».

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش خطاب به دولتمردان گفت: «ما تا روزی که هستیم و ملت صلاح بداند که باشیم، باید ثانیه به ثانیه در خدمت ملت باشیم، حق نداریم حتی یک ریال از بیت المال و یا یک ثانیه از وقت بیت المال را صرف شخص خاصی کنیم».

احمدی نژاد با اشاره به شخصیت شهید رجایی گفت: «یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دوران ما شهید رجایی است که کل دوران ریاست جمهوری وی 27 روز بود، اما آن 27 روز کام ملت ایران را شیرین کرده است به طوری که ملت ایران امروز به دنبال نمونه ای از دولت شهید رجایی هستند».

رئیس قوه مجریه در بخش دیگری از سخنانش به سیاست خارجی کشور اشاره کرد و گفت: «در 22 بهمن سال گذشته بنده به یک حقیقت اشاره کردم و به فضل و لطف الهی، ایستادگی ملت ایران جایگاه ایران را در جهان ارتقاء داد همان چیزی که بنده در آن روز اعلام کردم. امروز ملت ایران در جایگاه والایی قرار دارد وقتی امروز در جهان می‌خواهند تصمیم بگیرند می‌گویند ببینید که تعامل ایران و آمریکا چه می‌شود، امروز بسیاری از مناسبات آمریکا با سایر کشورها متاثر از جایگاه ملت ایران شده است».

احمدی نژاد خطاب به جهانیان گفت: «دنیا بداند ملت ایران همواره خواهان صلح، عدالت و پیشرفت همه ملت‌ها بوده است. ملت ایران دوست دار همه ملت‌ها است».

وی افزود: «ملت ایران اهل گفتگو و منطق است اما تعامل و گفتگو با عزت و عدالت آن هم بر اساس منافع ملی و ملت خود».

رئیس جمهور در ادامه سخنانش به پیام نوروزی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت: «رئیس جمهور محترم آمریکا در پیام نوروزی خود ضمن تبریک سال نو به ملت ایران به تمدن و فرهنگ شایسته ایرانی اشاره کرد که این حرف، حرف خوبی است و نکته بعدی که به آن اشاره کرد نیازمند بودن جهان به فرهنگ و تمدن ملت ایران است که این هم قبول. در نکته بعدی که وی به آن اشاره کرد حضور ایرانیان در جامعه آمریکا و پیشرفت آن کشور توسط ایرانیان بود که این موضوع هم قابل قبول است اما در ادامه سخنان خود گفت ایران باید جایگاه شایسته درجهان داشته باشد و بعد گفت که این مسیر از راه هسته‌ای محقق نخواهد شد حال بنده در پاسخ به وی می‌گویم که "جانا سخن از زبان ما می گویی" ما 30 سال است که این سخن را می‌گوییم که چرا می‌خواهید با لشکر کشی مسائل را حل کنید».

وی خطاب به آمریکا گفت: «از گذشته تا به امروز شما با لشکر کشی‌ها و محاصره اقتصادی اجازه نداده‌اید که ملت‌ها به حق خود برسند و از سوی دیگر سخن ملت ایران به گوش ملت‌های جهان برسد. اگر شما می‌گویید که به دنبال تغییر هستید باید روش و ادبیات خود را عوض کنید چرا که ملت ایران در سایر نقاط دنیا به دنبال منافع ملی خود نبود این شما بودید که در هر گوشه از جهان اعلام کردید که آمریکا به دنبال برقراری منافع خود در خاورمیانه، اروپا و آسیاست».

احمدی نژاد ادامه داد: «ملت ایران هیچ گاه به دنبال بمب هسته‌ای نبوده است. آن کسانی که بمب تهیه کرده‌اند از نظر سیاسی عقب افتاده اند. ما امروز مسئله هسته‌ای ایران را مسئله‌ای تمام شده می‌دانیم و به شما هم نصیحت می‌کنیم که حرف‌هایتان را اصلاح کنید چرا که حق ندارید برای ملت‌ها تعیین تکلیف کنید. شما تنها می‌توانید به ملت خود امر و نهی کنید».

رئیس قوه مجریه در بخش دیگری از سخنانش گفت: «ملت ایران یک ملت پیشتاز با فرهنگ و تمدن است شما گفته‌اید که صادقانه دست دوستی دراز کرده‌اید بنده هم در همین جا اعلام می‌کنم که ملت ایران از دستی که با احترام و ادب به سویش دراز شود استقبال می‌کند ولی اگر غیر از این باشد ملت ایران همان پاسخی را خواهد داد که به بوش داد».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x