کد خبر: ۸۶۵۶۰۹
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۹

رحیم نوروزی بعد از سال‌ها «تن‌هایی مانا» را کارگردانی می‌کند

رحیم نوروزی، بازیگر تئاتر و تلویزیون بعد از سال‌ها نمایش «تن‌هایی مانا» را با روایت داستانی‌هایی از ساعدی، چخوف، کافکا، موراکامی و هدایت به صحنه محراب آورد. 
رحیم نوروزی بعد از سال‌ها «تن‌هایی مانا» را کارگردانی می‌کند
آفتاب‌‌نیوز :

«تن‌هایی مانا» تازه‌ترین کار نمایشی رحیم نوروزی کارگردان و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از روز چهارشنبه ۱۶ مهر به مدت ۲۰ روز در تالار جمیله شیخی محراب روی صحنه رفت. در این اجرا مفاهیمی، چون زایش، میرایی و میل به جاودانگی نمایش داده می‌شود.

همچنین در این نمایش چند داستان از صادق هدایت، غلامحسین ساعدی، گابریل گارسیا مارکز، آنتوان چخوف، فرانتس کافکا، هاروکی موراکامی و اشعاری از کریستین بوبن روایت می‌شود، اما هیچ ردی از این‌ها در نمایش وجود ندارد. میلاد صفوی، امیرحسین ادیم، سجاد قربانی، آیدا دولت‌آبادی، سارا جمال پور، زهره یحیایی و رویا شریفی بازیگران این تئاتر هستند.

این بازیگر به بهانه اجرای این نمایش در متنی آورده است: انسان در عین حال که نیاز به تنهایی دارد، از تنها ماندن می‌هراسد. جبر زیستن در اجتماع انسانی ما را به این پانیک (هراس) دردناک دچار کرده است. جبر به دنیا آمدن، در جایی زاده شدن، زیستن با دیگران، کار کردن برای معاش، تقلید از پیشینیان، تلاش برای نوآوری و خلق، اثبات وجود خویشتن و مرگ... امور اجتناب ناپذیر هستی ما هستند. انسان، تنها به دنیا می‌آید و تنها هم می‌رود. در حالی که در کنار تمام انسان‌هایی که پیرامونش حضور دارند زیست می‌کند. جزیره شدن یک تعبیر اسطوره‌ای است.

تنهایی مانا، پنجمین تجربه کارگردانی تئاتر رحیم نوروزی است. وی پیش از این در نمایش هایی، چون «دژاوو»، «ناگهان یک صبح»، «بیگانه» و «مستاجر» بازی کرده است. آخرین فیلم سینمایی که در آن بازی کرده «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی بوده؛ «تن‌هایی مانا» با قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان هر شب ساعت ۱۹ برای یک ماه روی صحنه است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین