کد خبر: ۸۶۶۱۲۵
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۷

رایزنی رئیسی با بشار اسد درباره فلسطین

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در گفتگو با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه گفت: همه امت اسلامی و آزادگان جهان باید به یک همگرایی در مسیر توقف جنایات صهیونیست‌ها علیه فلسطین برسند.
رایزنی رئیسی با بشار اسد درباره فلسطین
آفتاب‌‌نیوز :

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شامگاه چهارشنبه در گفتگوی تلفنی با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه، با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در جریان عملیات طوفان الاقصی ضربه‌ای خورد که در تاریخ ۷۵ ساله آن بی‌سابقه بود، گفت: در روز‌های گذشته کابینه افراطی این رژیم همه مرز‌های وقاحت و بی‌شرمی را شکسته و مرتکب جنایات بزرگی شده است.

رئیس جمهور خشم ملت مظلوم فلسطین را ناشی از تهاجمات مکرر به مسجد الاقصی و کشتار و دستگیری روزانه زن و مرد و پیر و جوان فلسطینی از سوی صهیونیست‌ها و نتیجه مواضع افراطی کابینه راستگرای این رژیم دانست و افزود: امروز صهیونیست‌ها بر خلاف همه معاهدات بین‌المللی، غزه را به طور کامل محاصره کرده و آب، برق، دارو و سوخت را از مردم مظلوم این منطقه دریغ کرده‌اند و مدعیان دروغین حقوق بشر نیز با استاندارد‌های دوگانه در تلاش برای عوض کردن جای ظالم و مظلوم هستند که این موضع آن‌ها موجب گستاخی رژیم صهیونیستی و ادامه نسل‌کشی فلسطینیان شده است.

رئیسی تأکید کرد: امروز همه کشور‌های اسلامی و عربی و همه آزادگان جهان باید به یک همگرایی و همکاری جدی در مسیر توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین برسند و جمهوری اسلامی ایران بر همین مبنا تلاش خواهد کرد تا با تماس با سران کشور‌های اسلامی هر چه سریع‌تر این هماهنگی را ایجاد کند.

رئیس جمهور همچنین یکی از برکات عملیات طوفان الاقصی را اثبات این نکته دانست که هیچ نظم جدیدی در منطقه بدون در نظر گرفتن حقوق فلسطینیان به ثمر نمی‌رسد و اظهار داشت: امروز همه کسانی که به بهانه دفاع از حقوق فلسطینیان روابط خود را با رژیم صهیونیستی علنی کردند رسوا شدند و دیگر به همه جهانیان ثابت شده که رژیم صهیونیستی در ضعیف‌ترین وضعیت و موقعیت خود قرار دارد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز در این گفتگوی تلفنی با بیان اینکه پیروزی‌های بزرگ جریان مقاومت در برابر صهیونیست‌ها نشان داد که این رژیم بسیار ضعیف‌تر از آن است که ادعا می‌کند، تصریح کرد: امروز بدیهی‌ترین مسئله پیش روی ما این است که باید همه کشور‌های عربی و اسلامی بر یک موضع واحد و روشن برای حمایت از حقوق ملت فلسطین و مردم مظلوم غزه اتفاق‌نظر داشته باشند.

رئیس جمهور سوریه خاطر نشان کرد: باید همه تلاش خود را برای تسریع در ایجاد این اتفاق‌نظر و موضع واحد در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به‌کار بگیریم چرا که هر ساعت تأخیر در این مسئله باعث ارتکاب جنایات بیشتر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و فلسطینیان خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین