کد خبر: ۸۶۶۱۵۷
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۵

فیلم| چرا فلامینگو‌ها روی یک پا می‌ایستند؟

بیشتر انسان‌ها می‌توانند به طور متوسط ۱۰ ثانیه یا بیشتر روی یک پا بایستند، اما به طور متوسط، فلامینگو‌ها می‌توانند روی یک پا چهار ساعت بایستند.
فیلم| چرا فلامینگو‌ها روی یک پا می‌ایستند؟
آفتاب‌‌نیوز :

فلامینگو‌ها از باشکوه‌ترین و رنگارنگ‌ترین حیوانات در جهان هستند.

یکی دیگر از واقعیت‌های فوق العاده عجیب در مورد فلامینگو‌ها این است که آن‌ها فقط روی یک پا می‌ایستند. فلامینگو‌ها حتی با پا‌های فوق العاده بلندشان فقط از یکی از آن‌ها برای ایستادن استفاده می‌کنند. بنابراین، دقیقاً چه دلیلی وجود دارد که چرا آن‌ها فقط روی یک پا می‌ایستند؟

برخلاف برخی از تصورات که معتقدند فلامینگو‌ها برای جذب جفت این کار را انجام می‌دهند، ایستادن روی یک پا به معنای تحت تاثیر قرار دادن جفت نیست. در حالی که انجام این کار به طور قطعی مشخص نیست، دانشمندان معتقدند دلیل آن حفظ گرمای بدن است.

ایستادن روی یک پا به این معنی است که خون کمتری به قسمتی از بدن که کار را انجام می‌دهد جریان پیدا کند.

این اجازه می‌دهد تا خون بیشتری برای حفظ گرما به قسمت‌های دیگر بدن برود. بیشتر فلامینگو‌ها زمان بیشتری را روی پای راست خود می‌گذرانند. به نظر برسد که آن‌ها نیز مانند انسان‌ها یک طرف مسلط دارند.

فلامینگو‌ها نه فقط وقتی که بیدار هستند حتی می‌توانند هنگام خواب روی یک پا بایستند.

بدن آن‌ها ممکن است شبیه به بدن اسب‌ها باشد. هر زمان که اسبی در حال استراحت است، بدنش اساسا قفل می‌شود به طوری که تلاش عضلانی بسیار کمی برای ایستادن در هنگام خواب مورد نیاز است.

از آنجایی که فلامینگو‌ها نیز ایستاده می‌خوابند و با این وجود روی یک پا می‌خوابند، منطقی است که بدن آن‌ها با تلاش کمی قفل شود. فلامینگو‌ها حتی زمانی که بیدار هستند، در مقایسه با دو پا، خیلی کمتر روی یک پا تاب می‌خورند. این یافته باعث می‌شود که نظریه قفل بدن دقیق‌تر به نظر برسد.

فلامینگو‌ها چقدر می‌توانند روی یک پا بایستند؟

بیشتر انسان‌ها می‌توانند به طور متوسط ۱۰ ثانیه یا بیشتر روی یک پا بایستند.

هر چیزی که بیش از ۳۰ ثانیه باشد بسیار چشمگیر است. با این حال، همه این‌ها در مقایسه با آنچه فلامینگو‌ها می‌توانند انجام دهند کمرنگ است. به طور متوسط، فلامینگو‌ها می‌توانند روی یک پا چهار ساعت بایستند. این شاهکار چشمگیر، سوخت بیشتری به آتش تئوری قفل شدن پا‌های آن‌ها می‌افزاید.

این امر به ویژه از آنجایی که آن‌ها عضله بسیار کمی در اطراف ساق پای خود دارند تا از بدن بزرگتر خود حمایت کنند، صادق است.

آیا فلامینگو‌ها تنها پرنده‌ای هستند که روی یک پا می‌ایستند؟

فلامینگو‌ها تنها پرندگانی نیستند که ترجیح می‌دهند فقط روی یک پا بایستند.

بسیاری از پرندگان بزرگتر تعادل روی یک پا را راحت‌تر از ایستادن روی دو پا می‌دانند. برخی از نمونه‌ها عبارتند از لک لک سفید، حواصیل آبی بزرگ و شاهین دم قرمز. از آنجایی که همه آن‌ها از یک خانواده هستند، منطقی است که تمایلات یکسانی داشته باشند.

خود فلامینگو‌ها از بزرگترین پرندگان کل خانواده هستند.

طول عمر فلامینگو چقدر است؟

بسیاری از حیوانات وحشی عمر طولانی ندارند مگر اینکه در بالای زنجیره غذایی باشند.

در حالی که فلامینگو‌ها در بالای نردبان نیستند، اما هنوز زندگی طولانی و باکیفیتی دارند. فلامینگو‌هایی که در قاره آمریکا زندگی می‌کنند می‌توانند تا ۶۰ سال عمر کنند. فلامینگو‌ها در گله‌ها زندگی می‌کنند، گاهی اوقات تا ۳۰۰۰۰۰ در هر گروه وجود دارد.

همیشه یک فلامینگوی مسن‌تر وجود خواهد داشت که از بقیه فلامینگو‌ها مراقبت می‌کند.

بیشتر فلامینگو‌ها کجا زندگی می‌کنند؟

فلامینگو‌ها در یک مکان خاص قرار ندارند.

آن‌ها را می‌توان در کشور‌های مختلف در سراسر جهان یافت.

در آمریکای جنوبی، فلامینگو‌ها در سراسر شیلی و بخش جنوبی این قاره هستند. فلامینگو‌های زیادی در آفریقا و حتی بخش‌هایی از خاورمیانه وجود دارد.

اگر بخواهید به مکزیک یا کارائیب سفر کنید، فلامینگو‌ها را در آنجا خواهید یافت. از آنجایی که آن‌ها بخشی از خانواده پرندگان هستند، منطقی است که بتوانند به تمام نقاط مختلف کره زمین سفر کنند.

 

منبع: فرارو
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین