کد خبر: ۸۶۶۱۹۹
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۵

آمادگی چین برای همکاری با اتحادیه عرب

سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، پکن آماده است تا همراه با اتحادیه عرب به طور فعال روند صلح در منطقه را تقویت کند تا بتوانند از تشدید درگیری‌ها میان فلسطین و رژیم صهیونیستی جلوگیری کنند.
آمادگی چین برای همکاری با اتحادیه عرب
آفتاب‌‌نیوز :

وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب روز چهارشنبه نشست فوق‌العاده‌ای در قاهره، پایتخت مصر برگزار و درباره تشدید درگیری‌ها میان نیروهای رژیم صهیونیستی و فلسطینیان گفت‌وگو کردند.

اتحادیه عرب خواستار توقف حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه شده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز در کنفرانسی خبری گفت: چین آماده است تعامل و هماهنگی با کشورهای عضو اتحادیه عرب  و دیگر احزاب را حفظ کند، به طور فعال از مذاکرات صلح حمایت کند و آن را ترویج دهد، و تلاش‌های پایداری را برای بازگرداندن روند صلح خاورمیانه به مسیر درست خود انجام دهد.

وی افزود: چین و اتحادیه عرب مواضع مشابهی نسبت به مسئله فلسطین دارند به طوری که هر دو طرف معتقدند که جامعه بین‌الملل باید نقش فعال و عملی را در تامین کمک‌های بشردوستانه برای فلسطینیان و ازسرگیری هر چه سریع‌تر مذاکرات صلح ایفا کند.

این سخنگو خارج شدن روند صلح از مسیر درست خود، مسکوت ماندن راه‌حل دو دولتی برای درگیری‌های میان رژیم صهیونیستی و فلسطین، و عدم اجرای قطعنامه‌های مرتبط سازمان ملل را جزو علل اصلی تشدید کنونی درگیری‌ها دانست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین