کد خبر: ۸۶۶۶۴۰
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۷

بازگشایی سامانه یکپارچه برای ثبت‌نام ۶ خودرو وارداتی از فردا؛ متقاضیان ٣ روز فرصت دارند

بر اساس آخرین اطلاعیه سامانه یکپارچه عرضه خودرو‌های وارداتی، سایت سامانه از صبح فردا (یکشنبه) برای ثبت‌نام متقاضیان خودرو‌های وارداتی که در مرحله اول ثبت‌نام کرده و اولویت‌بندی شده‌اند، به مدت سه روز جهت ثبت‌نام شش خودروی وارداتیِ عرضه شده با تعیین سه اولویت مورد نظر خود، بازگشایی خواهد شد.
بازگشایی سامانه یکپارچه برای ثبت‌نام ۶ خودرو وارداتی از فردا؛ متقاضیان ٣ روز فرصت دارند
آفتاب‌‌نیوز :

١٣ مهر ماه بود که سامانه یکپارچه تخصیص خودروها، از امکان ثبت‌نام خودروی وارداتی مورد نظر متقاضیان برای ثبت‌نام کنندگان مرحله اول که در اسفند ماه سال گذشته، ثبت‌نام خود را انجام داده‌ و نوبت‌دهی شده‌اند خبر داد که اعلام شد فرآیندهای قانونی مجوزهای لازم (استاندارد، محیط‌زیست و...) توسط شرکت‌های واردکننده برای خودروهای وارد شده اخذ شد.

یادآوری ‌می‌شود که مرحله اول ثبت‌نام خودروهای وارداتی، برای متقاضیانی که علاوه بر شرایط ثبت‌نام، وجه ۵٠٠ میلیون تومانی را در حساب وکالتی خود مسدود کرده بودند، در نیمه نخست اسفند ماه ١۴٠١ از طریق سامانه یکپارچه برگزار شد.

در حالی که در اطلاعیه اولیه در این رابطه مقرر شده بود هفته گذشته، بازگشایی سایت سامانه صورت پذیرد تا ثبت‌نام کنندگان خودروهای وارداتی برای ثبت درخواست خودروی موردنظر خود اقدام کنند، حال در جدیدترین اطلاعیه سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی اعلام شده است که از فردا (یکشنبه) سایت سامانه برای ثبت‌نام متقاضیان فعال خواهد شد.

تاکید می‌شود که در این مرحله از ثبت‌نام خودروهای وارداتی، انتخاب خودرو صرفاً برای متقاضیان دارای اولویت است و ثبت‌نام جدیدی در این مرحله انجام نخواهد شد. 

در این مرحله از ثبت‌نام خودروهای وارداتی، آن دسته از متقاضیان  خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت‌نام کرده و اولویت آن‌ها مشخص شده است، سامانه جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از فردا (یکشنبه ٢۴ مهر ماه) به مدت سه روز تا ساعت ٢٣ و ۵۹ دقیقه روز سه‌شنبه (٢۵ مهر ماه) در دسترس خواهد بود.

بازگشایی سامانه یکپارچه برای ثبت‌نام ۶ خودرو وارداتی از فردا؛ متقاضیان ٣ روز فرصت دارند

در این مرحله متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی را انتخاب کنند.

گفتنی است که قیمت فروش محاسباتی، علی‌الحساب اعلام شده و قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص، همچون مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده ،کرایه حمل و... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

 قیمت قطعی خودروها، پس از ارائه کلیه مستندها و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین می‌شود و ملاک قیمت قطعی خودرو، قیمت اعلامی و مصوب شورای رقابت خواهد بود.

تاکید می‌شود که عدم واریز وجه علی‌الحساب در این باره سه روزه، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه حذف می‌شود.

 حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده سه ماهه و واردکنندگان می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد، نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین