کد خبر: ۸۶۷۰۹۱
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
کولونا:

لبنان از تنش‌ها فاصله بگیرد

کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه روز دوشنبه در کنفرانسی خبری گفت که وی به بیروت آمده تا مجددا بر تعهد فرانسه نسبت به لبنان و ثبات این کشور تاکید کند.
لبنان از تنش‌ها فاصله بگیرد
آفتاب‌‌نیوز :

کولونا در ادامه با اشاره به درگیری‌ها در اراضی اشغالی گفت: مقامات لبنان باید از کشیدن پای این کشور به رویدادهای منطقه‌ای خودداری کنند. ما دوست داریم که شاهد فاصله گرفتن لبنان از تنش‌ها باشیم.

وزیر خارجه فرانسه افزود: شرایط خطرناک و نگران‌کننده است و من از بیروت می‌خواهم که مسئولت‌پذیر باشد و شرایط را کنترل کند.

کولونا در ادامه کنفرانس خبری خود تاکید کرد: ما در کنار اسرائیل می‌ایستیم.

وزیر خارجه فرانسه بدون اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی؛ همچنین مدعی شد که حماس مرتکب «جنایت علیه بشریت» شده و مسئول هر اتفاقی است که برای غیرنظامیان در غزه می‌افتد.

با گذشت ۱۰ روز از شروع عملیات طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی، همچنان حملات هوایی و محاصره نوار غزه از سوی این رژیم ادامه یافته و بیش از یک میلیون نفر از مردم غزه – معادل تقریب نیمی از مجموع جمعیت این منطقه – بی‌خانمان شده‌اند.

غزه همچنین به دلیل جنایات صهیونیست‌ها در قطع جریان‌های برق‌، آب، غذا و سوخت درگیر یک بحران انسانی وخیم شده و اقلام پزشکی در آنجا نیز رو به اتمام هستند.

تعداد شهدای فلسطینی‌ در اثر حملات هوایی صهیونیست‌ها به غزه به ۲۸۰۸ نفر شامل ۷۵۰ کودک رسیده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین