کد خبر: ۸۶۷۵۱۴
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳

وزیر فرهنگ: منتظر شناسایی عامل جنایت داریوش مهرجویی هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به طور مستمر با همکاران قضایی و انتظامی در تماسم تا عاملان این جنایت – قتل مهرجویی و همسرش - هر چه زودتر شناسایی شده و به سزای عمل ننگین‌شان برسند.
وزیر فرهنگ: منتظر شناسایی عامل جنایت داریوش مهرجویی هستیم
آفتاب‌‌نیوز :

محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، با ابراز تاسف از قتل داریوش مهرجویی و فریده محمدی‌فر، گفت: آقای مهرجویی یکی از معتبرترین کارگردان‌های مولف در سینمای ایران بود. ایشان با ساخت فیلم «گاو» و سایر فیلم‌های اجتماعی تاثیرگذار، نقش مهمی را در ارتقاء فیلم‌های فلسفیِ تاثیرگذار سینما ایفا کرد.

وی ادامه داد: ضایعه قتل ایشان برای همه ما تاسف‌آور بود. بعد از اطلاع از این اتفاق، در ابتدای ساعات اولیه صبح پیام تسلیت صادر کرد و بلافاصله دوستان امنیتی، انتظامی و قضایی در دفترم حاضر شدند و نشست مفصلی برگزار شد. همکارانم به منزل مرحوم مهرجویی رفتند و مقدمات تشییع و تجلیل از ایشان را برنامه‌ریزی کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام تسلیت رییس‌جمهور را نشانه همدردی عمیق او با اصحاب فرهنگ کشور توصیف کرد و گفت: رییس‌جمهور به وزرات فرهنگ دستور دادند تکریم، تجلیل و تعظیم از ایشان را انجام دهیم. به طور مستمر با همکاران قضایی و انتظامی در تماسم تا عاملان این جنایت هر چه زودتر شناسایی شده و به سزای عمل ننگین‌شان برسند.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تعداد پروانه‌های ساخت فیلم سینمایی در دولت سیزدهم، خاطرنشان کرد: تعداد مجوز‌های صادر شده توسط سازمان سینمایی برای ساخت فیلم‌های سینمایی در دوره اخیر را روز گذشته – سه‌شنبه – گرفتم. ما یک سال اول دولت در کرونا بودیم و فضای کشور نیمه تعطیل بود.

وی از صدور مجوز ۱۷۵ پروانه ساخت فیلم خبر داد و افزود: طی بیش از یکسال گذشته ۱۷۵ پروانه ساخت فیلم صادر کردیم. نسبت به بهترین سال‌های ساخت فیلم در دولت‌های گذشته در شرایط خوبی هستیم. از نظر فروش فیلم‌ها نیز شاهدید که چند فیلم بیش از ۱۰ میلیارد تومان فروش داشتند و آمار فروش یک فیلم هم در حال نزدیک شدن به سقف ۳۰۰ میلیارد تومان است.

اسماعیلی فروش بلیط تئاتر را افزایش دانست و گفت: از ابتدای کار دولت ۷۵۰ هزار بلیط تئاتر فروخته می‌شد، اما این عدد از سه میلیون بلیط فراتر رفت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین