کد خبر: ۸۶۷۶۴۰
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵

امیرعبداللهیان: کشور‌های اسلامی روابط‌شان با اسرائیل را قطع کنند

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اظهاراتی در نشست کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در جده با بیان اینکه زمان آن فرارسیده که کشور‌های اسلامی روابطشان را با رژیم صهیونیستی قطع کنند، خواستار اعزام هیأتی از کشور‌های اسلامی برای بررسی جنایات اسرائیل به غزه شد.
امیرعبداللهیان: کشور‌های اسلامی روابط‌شان با اسرائیل را قطع کنند
آفتاب‌‌نیوز :

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در نشست کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در جده حضور دارد، بعدازظهر امروز (چهارشنبه) ۲۶ مهر ماه طی سخنانی اظهار داشت: اقدام رژیم صهیونیستی با هیچ منطقی مطابقت ندارد.

وی در ابتدای این نشست ضمن تسلیت به مردم فلسطین و مقاومت در پی حمله شب گذشته صهیونیست‌ها به بیمارستان المعمدانی در غزه اظهار داشت: جنایات این رژیم در حالی صورت می‌گیرد که رژیم صهیونیستی روز شنبه هفتم اکتبر به علت قهرمانانه مقاومت فروریخت. آمریکا برای احیای رژیم فروپاشیده صهیونیستی برای مدیریت جنگ علیه غیرنظامیان تلاش می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا را مسؤول این جنایت رژیم صهیونیستی خواند و افزود: آمریکا مسؤولیت این جنایات را برعهده دارد.  زمان آن رسیده که کشور‌های اسلامی روابط خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند.  هیأتی از کشور‌های اسلامی باید برای بررسی جنایات اسرائیل به غزه اعزام شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین بر اعمال مجازات‌هایی علیه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

وی هرگونه جابه‌جایی اجباری ساکنان غزه را محکوم کرد.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: باید مجازات‌هایی علیه صهیونیست‌ها اعلام شود.

وزیر خارجه با بیان اینکه اقدام شب گذشته رژیم صهیونیستی در بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه که منجر به شهادت نزدیک به دو هزار نفر از بیگناهان شد با هیچ منطقی مطابقت ندارد، گفت: چه کسی باور می‌کند مقاومت از چنین بمب پیشرفته‌ای علیه هموطنان خود در غزه استفاده کرده باشد. امروز در همه سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور پرچم جمهوری اسلامی ایران به نشانه همبستگی با شهدای فلسطینی به حالت نیمه برافراشته درآمده و ایران امروز را روز عزای عمومی سراسری اعلام کرده است.

وی خطاب به حاضران در نشست گفت: سیاست مستمر غصب اراضی فلسطین و ادامه شهرک سازی و قتل گروهی و ویران سازی و بازداشت و شکنجه کردن زنان و کودکان و کنترل منابع آب و برق و جلوگیری از ورود فلسطینی‌ها به مسجدالاقصی چیزی جز جنایت علیه بشریت نیست. حتی مراسم دینی مسیحیان نیز از این تجاوزگری‌ها مستثنی نیست. 

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: عملیات طوفان الاقصی ثابت کرد که موضوع فلسطین همچنان زنده و پویاست و فلسطین پس از طوفان الاقصی با قبل آن وضعیت متفاوتی خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین