کد خبر: ۸۶۸۱۶۵
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸

کدام کشورها میلیونر بیشتری دارند؟

گزارش ثروت جهانی بانک اتحادیه سوئیس در سال ۲۰۲۳ به ما می‌گوید که کدام کشور میلیونر بیشتری دارد.
کدام کشورها میلیونر بیشتری دارند؟
آفتاب‌‌نیوز :

وقتی به ثروت جهانی هر نفر بر اساس کشور به کشور نگاه می‌کنیم، توجه به میانگین ثروت مهم‌تر است یا میانه ثروت؟

به گزارش ویژوال کاپیتالیست، بسیاری از کارشناسان معتقدند که میانه ثروت دقیق‌ترین تصویر را از ثروت ارائه می‌کند، زیرا نقطه میانی یک مجموعه داده را مشخص می‌کند، نیمی از نقاط داده بالاتر از این عدد و نیمی از آن پایین‌تر از آن قرار می‌گیرند. به این ترتیب، کمتر تحت تأثیر مقادیر شدید قرار می‌گیرد و نمایش خوبی از «وسط مجموعه» به دست می‌دهد.

با این اوصاف، میانگین ثروت یک معیار واقعی به شما می‌دهد، حتی اگر ممکن است توسط عوامل دور از دسترس، مانند ثروت جهانی میلیاردرها، تحریف شود.

در هر صورت، نمودار زیر با استفاده از داده‌های گزارش ثروت جهانی بانک اتحادیه سوئیس UBS در سال ۲۰۲۳، میانگین و میانه ثروت را در کشور‌های منتخب مقایسه می‌کند.

کدام کشورها میلیونر بیشتری دارند؟

کشورهای برتر بر اساس میانگین ثروت به ازای هر نفر

در سال ۲۰۲۲، متوسط ثروت جهانی هر فرد بالغ بر ۸۴۷۱۸ دلار رسید.

با این معیارها، سوئیس با ۶۸۵ هزار و ۲۲۶ دلار برای هر نفر در رتبه اول قرار دارد. بیش از ۱۵ درصد از جمعیت این کشور میلیونر هستند که سومین نرخ بالا در جهان است. با این حال، وقتی به میانگین ثروت برای هر نفر نگاه می‌کنیم، ۱۶۷ هزار و ۳۵۳ دلار است که اختلاف بیش از ۵۱۷ هزار دلار است.

مانند سوئیس، پنج کشور از ۱۰ کشور برتر از نظر میانگین ثروت در اروپای غربی قرار دارند، از جمله دانمارک، نروژ، هلند و بلژیک.

جدول زیر میانگین ثروت هر بزرگسال را در سال ۲۰۲۲ در ۳۹ کشور که توسط UBS تجزیه و تحلیل شده است نشان می‌دهد.

کدام کشورها میلیونر بیشتری دارند؟

ایالات متحده با میانگین ثروت هر فرد بالغ ۵۵۱ هزار و ۳۴۷ دلار در رتبه دوم قرار دارد.

به طور کلی، این کشور خانه ۳۸ درصد از میلیونر‌های جهانی است که بیش از سه برابر از دومین کشور برتر، چین، پیشی گرفته است. با شکاف ثروت قابل توجه، نابرابری درآمد در ایالات متحده یکی از بالاترین‌ها در میان کشور‌های توسعه‌یافته است.

رتبه هفتم، سنگاپور است که بالاترین میانگین ثروت را برای هر بزرگسال در سراسر آسیا دارد. نابرابری درآمد در سنگاپور بر اساس نسبت جینی در سطحی مشابه با آمریکا کاهشی است.

کشورهای برتر بر اساس میانه ثروت به ازای هر نفر

در جدول زیر نحوه تغییر ثروت با نگاه کردن به میانه ثروت برای هر بزرگسال آورده شده است.

کدام کشورها میلیونر بیشتری دارند؟

بلژیک با صعود از استرالیا برای اولین بار بالاترین رتبه را دارد. سطح بالای مالکیت و افزایش قیمت خانه باعث شده است که ثروت خانوار‌ها از سایر کشور‌های اروپایی بالاتر رود.

میانه ثروت در ایالات متحده به ۱۰۷ هزار و ۷۳۹ دلار رسید و به رتبه دوازدهم سقوط کرد.

به طور کلی، متوسط ثروت در چین سریع‌ترین رشد را داشته و از سال ۲۰۰۰ تاکنون هشت برابر شده و به ۲۷ هزار و ۲۷۳ دلار رسیده است. رشد سریع اقتصادی کشور بسیاری را به طبقه متوسط کشانده است، اما نابرابری ثروت نیز افزایش یافته است.

در سراسر مجموعه داده، ایالات متحده بیشترین شکاف را دارد. میانه ثروت هر بزرگسال ۱۰۷ هزار و ۷۳۹ دلار است که ۸۰.۵ درصد کمتر از سطح متوسط ثروت تخمین زده می‌شود. این بدان معنی است که مالکیت ثروت به طور نامتناسبی با ثروتمندترین افراد کشور منحرف می‌شود.

پس از ایالات متحده، آفریقای جنوبی، روسیه و هند برای نشان دادن بیشترین اختلاف بین میانگین و میانه ثروت قرار گرفتند.

در سوی دیگر این طیف، بلژیک قرار دارد، جایی که میانه ثروت هر بزرگسال نزدیک‌ترین سطح به میانگین ثروت است. به این ترتیب، میانه ثروت هر نفر ۲۴۹ هزار و ۹۳۷ دلار است، در حالی که میانگین ثروت ۳۵۲ هزار و ۸۱۴ دلار نشان داده شده که نشان‌دهنده اختلاف کمتر است.

سایر کشور‌هایی که شکاف کمتری بین میانگین و میانه ثروت برای هر نفر دارند عبارتند از یونان، بریتانیا و استرالیا.

 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین