کد خبر: ۸۶۸۳۳۴
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷

پاسخ آماری حزب اعتدال و توسعه به عصبانیت رسانه دولت

روابط عمومی حزب اعتدال و توسعه به زبان آمار و با تکیه بر اطلاعات متقن و ثبت شده  به ادعا‌های رسانه دولت درباره عملکرد دولت روحانی پاسخ داده است.
پاسخ آماری حزب اعتدال و توسعه به عصبانیت رسانه دولت
آفتاب‌‌نیوز :

ششمین کنگره حزب اعتدال و توسعه هفته گذشته، با حضور ۹۰۰ نفر از اعضاء به صورت حقیقی و مجازی برگزار شد. در این کنگره پیام تصویری حسن روحانی، رئیس جمهوری پیشین منتشر شد. در پایان این نشست بیانیه این کنگره پیرامون حوادث غزه، برجام، FATF و ... منتشر و تاکید شده بود؛ «عموم نخبگان، خیراندیشان و وفاداران به نظام جمهوری اسلامی عمیقا نگران آینده و سرنوشت کشور و مردم هستند. با گذشت بیش از دوسال از روی کارآمدن دولت سیزدهم، علیرغم وعده‌های پر طمطراق برای حل مشکلات کشور، مشکل تحریم‌های فلج کننده و گره کور توافق هسته‌ای همچنان باقی است و آثار و تبعات آن بر اقتصاد، فرهنگ و اخلاق جامعه سایه افکنده است.»

حزب اعتدال و توسعه همچنین تاکید کرده بود؛ «آمار رسمی کشور حاکی از رشد منفی اقتصاد ملی، افزایش سرسام آور حجم نقدینگی، کاهش نرخ اشتغال و بالا رفتن شاخص فلاکت است و اکثریت جامعه آثار و تبعات آن را در معیشت و زندگی روزانه خود احساس می‌کنند. رکود تولید و پایین آمدن ظرفیت تولیدی بخش عظیمی از صنایع و کارخانجات، فشار‌های کمرشکن مالیاتی ناشی از کسری بودجه کشور بر اصناف و طبقات مختلف جامعه، وضعیت نابسامان آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، برخورد‌های حذفی با اساتید برجسته و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و محدود کردن هنرمندان و فعالیت‌های هنری موجب سرخوردگی و سیل مهاجرت پزشگان، نخبگان علمی، کارآفرینان، هنرمندان و سرمایه‌های مادی و اجتماعی به خارج از کشور گردیده است که همه نشان از ناکارآمدی دولت و ناتوانی از حل مشکلات پیچیده کشور دارد.»

این حزب در بخشی دیگر از بیانیه اش راهبرد اصلی برای توسع کشور را پیشبرد گفتمان اعتدال دانسته و آورده بود؛ «حزب اعتدال و توسعه با بهره گیری از تجارب گذشته، گفتمان اعتدال را به عنوان اصلی‌ترین راهبرد برای توسعه کشور و تامین عدالت اجتماعی و تحقق اهداف بلند نظام و حل مشکلات مزمن کنونی جامعه میداند و عمیقا اعتقاد دارد که اصل عقلانیت و اعتدال در راهبرد سیاسی کشور باید همواره در سیاست گذاری‌ها، برنامه ریزی‌ها و اجرای برنامه‌های کلان مورد توجه قرار گیرد.»

بیانیه اعتدال و توسعه، اما با واکنش تند و تیز رسانه نزدیک به دولت رئیسی روبرو شد. برهمین اساس روزنامه ایران در یادداشتی، با حمله به دولت سابق تلاش کرده است که مباحث مطرح شده در این بیاینه را فرافکنی معرفی کند.

اما برخلاف روزنامه دولت که تلاش کرده با کلمات تند و تیز و بدون ارائه آمار و استدلال قوی بیانیه این حزب را رد کند، روابط عمومی حزب اعتدال و توسعه در اطلاعیه‌ای به این مطلب روزنامه ایران واکنش نشان داده است و حزب اعلام کرد:

صرف نظر از اینکه رکورد بالاترین رشد اقتصادی (١٤/٢ درصد در سال ١٣٩٥)، کم‌ترین نرخ تورم ٦/٨ درصد در سال ١٣٩٥ پس از چهار سال، روند کاهنده تورم و دو سال متوالی نرخ تک‌رقمی تورم و بیشترین جمعیت شاغل ٢٤ میلیون و ٢٧٤ هزار نفر در سال ١٣٩٨ در ٢٠ ساله گذشته در دولت‌های تدبیر و امید به ثبت رسیده است. متاسفانه تاکنون از یک سو، بیشترین حجم نقدینگی بالغ بر ٧ میلیون و ٣٧٧ هزار میلیارد تومان (که نسبت به سال ١٣٩٩ بیش از دو برابر شده است) و بیشترین حجم انتشار اوراق مالی بالغ بر ٢١٨ هزار میلیارد تومان در سال ١٤٠١ و بیشترین مقدار بدهی بالغ بر یک میلیون و ٤٠٧ هزار میلیارد تومان که ١٨٣/٩ هزار میلیارد تومان آن به بانک مرکزی بوده است و از سوی دیگر، کم‌ترین ارزش پول ملی در دولت سیزدهم اتفاق افتاده است، به طوریکه ارزش پول ملی طی دو سال گذشته به نصف کاهش یافته است!

علی برکت الله…

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین